Ha valaminek a hossza 9.1 a szélessége 7.3 hogy lett a cosinusa 37°?? Valaki leírna sürgős!!!köszi
2017. jan. 29. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy szakasz vagy háromszög vagy micsoda?
2017. jan. 29. 22:49
 2/13 Arp Du ***** válasza:

Ha háromszög a=7,3 b=9,1 és a köztük lévő szög 37,

akkor a harmadik oldal c=? a koszinusz tétel szerint

cos 37fok= (a^2 +b^2 -c^2) /2*a*b

2017. jan. 29. 23:00
 3/13 A kérdező kommentje:
De,hogy jött ki a 37°? Leirnad reszletessen?
2017. jan. 30. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
A 9.1 és 7.3 minek az adatai? egy háromszögnek?
2017. jan. 30. 19:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen
2017. jan. 30. 21:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Önmagában ebből nem jön ki, mert legalább három adatot kéne ismernünk (pl. 2 oldal és egy szög vagy három oldal). Most ismerünk két oldalt, de ebből nem következik semmi.


Hiányos a feladat.

2017. jan. 30. 21:18
 7/13 A kérdező kommentje:
37°a harmadik adat
2017. jan. 31. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:

De akkor viszont mi a kérdés?


Mert a leírásod szerint épp az a kérdés, hogy hogy jön ki a 37 fok, de ezek szerint ezt a feladat megadta.

2017. jan. 31. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szia.az a kérdés,hogy,hogy jön ki a 37°"


De akkor viszont mégiscsak két adatot tudnunk és abból kéne kiszámolni a harmadikat, vagyis a 37 fokot. Tehát a 37 fok mégsem a harmadik tudott adat, hanem éppen a keresett adat

De két adatból nem lehet kiszámolni!


Írd le inkább elejétől a végéig a feladatot a könyvből vagy ahonnan olvastad!

2017. jan. 31. 14:20
 10/13 A kérdező kommentje:

Hossz= szél/cos

Hossz=7.3/cos37°

Hossz=9.1

2017. jan. 31. 14:53
1 2