Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német fogalmazásban segítene...

Német fogalmazásban segítene valaki nekem?

Figyelt kérdés

2 éve tanulok németet és általában nincs problémám vele, viszont most elakadtam. A feladatom hogy írjak egy baráti levelet, arról hogy a múlthéten beteg voltam, orvosnál voltam, mit mondott az orvos.

Ami eddig megvan

Liebe Emma,

vielen Dank für deinen letzten Brief. Tut mir Leid, dass ich so lange nicht geschrieben habe. Stell dir vor, was mir passiert ist. I war krank letzte Woche.

És innentől nem vagyok biztos a mondatokban. Például ezeket a mondatokat hogy lehetne helyesen németre fordítani?

Hétfőn kezdődött. ( én így írnám Es beginnt am Montag) Fájt a torkom, és 39 fokos lázam volt. (Ich hatte Halssmerczen, und 39 Grad Fieber.)

Kedden elmentem orvoshoz. Az orvos azt mondta, hogy egy erős megfázásom van, és otthon kell maradnom egy hétig. Felírt pár gyógyszert is. Azt mondta, ha nem javul akkor hétfőn menjek vissza.

Vagy valami ilyesmi. Ha valaki lefordítaná ezeket a mondatokat nekem nagyon nagyon szépen megköszönném^^ Tanulni szeretnék belőle, hogy legközelebb már tudjam. :))


2017. jan. 30. 22:00
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsánat *Ich war
2017. jan. 30. 22:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Liebe Emma,

vielen Dank für deinen letzten Brief. Tut mir Leid, dass ich lange nicht geschrieben habe. Stell dir vor, was mit mir passiert ist. Ich war letzte Woche krank geworden.

Es fing am Montag an. Ich hatte Halsschmerzen und 39 Grad Fieber.

Deshalb ging ich am Dienstag zum Arzt. Der Arzt sagte, dass ich eine starke Erkältung habe und dass ich eine Woche lang zu Hause bleiben müsse.

Er verschrieb mir Medikamente und sagte, wenn sich die Erkältung nicht bessert, dann solle ich am Montag noch einmal zurückkommen. Ich bin viel im warmen Bett, habe viele Hustenbonbons genommen und viel heißen Tee getrunken.

Zum Glück habe ich jetzt kein Fieber mehr.

Hoffentlich werde ich bald wieder gesund. Pass auf dich auf ! Liebe Grüße von Betti

2017. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh nagyon nagyon szépen köszönöm, örök hálám èrte. :))
2017. jan. 31. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!