Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne néhány kérdésem Mikszáth...

Lenne néhány kérdésem Mikszáth Kálmán "A néhai bárány" című művével kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

A keletkezési körülményeiről néhány kérdés:

ki írta, mikor írta,hol írta mi volt akkor Magyarországon, milyen történelmi helyzet és milyen szellemi áramlat pl. romanika, vagy realizmus stb.


-Mikor írta,hol írta

-Mi volt akkor Magyarországon,milyen történelmi helyzet,milyen szellemi áramlat: Pl. romantika vagy realizmus stb...


A tankönyvben esküszöm,hogy nem találom,de holnap fogalmazás lesz irodalomból,és ezt is bele kell írni. A lehető legjobb módon köszönném meg,ha segítenél (zöld mancs). Köszi előre is!


2010. máj. 9. 11:56
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsi,véletlen kétszer írtam hogy miket kell. XD

Jah amúgy 7. osztály,általános

2010. máj. 9. 11:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Most őszintén,szerinted Mikszáth Kálmán:A néhai bárány című művét ki írta?Egyébként olvasd el!
2010. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt,hogy a google a barátod.
2010. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia.Én ezt írtam a novellaelemzésem bevezetéseként és a tárgyalás 1 mondataként.

Mikszáth Kálmán 1881-ben adta ki a Tót atyafiak kötet majd egy év múlva A jó palócokat .A kötetek idegen nyelveken és magyarul is megjelentek amikor több területen is meghozták Mikszáthnak a sikert A történetek helyszíne a paraszti falu,tanyavilág amin felnőtt.

Mikszáthnak ez a novellája A jó palócok című kötetben található

2010. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!