Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért jönnek ki nekem totál...

Miért jönnek ki nekem totál más eredmények?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem,már felforr az agyvizem.

[link]

Itt van pl.ez a harmonikus átlag,aminek a füzetben 4.078 az eredménye.Na de én akárhogyan számolom,akármilyen számológéppel,az eredmény mindig 5.27 lesz.Pedig ezt órán csináltuk.

Vagy ott van alatta a négyzetes átlag,aminek 7,118 a végeredménye.De mem értem,hogy ott mit keres a 2-es felett egy 5-ös,hiszen a képlet szerimt xi a másodikon-nal kell számolni,tehát sima négyzet.Ha 5.-re emelem,még csak megközelíti az eredményt és lesz 7.153,de ha a 2.-ra emelem,akkor 6.8 lesz.

Mit cseszek el?



2017. febr. 26. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A nevezőből az 1/3-ad hol van?
2017. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

folyt: a 2-es felett nem kell 5-ös, hanem a 2-es és az 5-ös felett is 2-es kell.

A kettő valahogy összekeveredett.

2017. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég figyelmetlem vagyok

Köszi szépen!

2017. febr. 26. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként el tudod olvasni a saját írásodat? Nekem elég nehezen olvasható, nem lehet, hogy emiatt keversz össze számokat?
2017. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!