Valószínűségszámításban segítene valaki?


Van 6 gyertyám, mindegyikben van egy kanóc.

3 fajta kanóc van. Kettő pirosan, kettő lilán, másik kettő narancssárgán ég.

Ha a következő 3 napban meggyújtok egy gyertyát, mi az esély rá hogy mindig más színű fog égni?

Annyit tudtam magamtól, hogy az összes eset száma 20.

6*5*4 / 1*2*3

A feladat megoldása 0,4. De hogyan lesz a kedvező esetek száma 8? Nagyon szépen köszönöm annak aki segít.


2017. ápr. 3. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Első nap 6 gyertya közül választhatunk, második nap már csak 4 gyertya közül választhatunk, harmadik nap már csak 2 gyertya közül választhatünk.

Így a kedvező esetek száma: k=6*4*2

Összes esetek száma: n=6*5*4

k/n=2/5

2017. ápr. 3. 20:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2017. ápr. 3. 21:15