(√x-2) = (√2-x) ezt valaki meg tudja magyarázni hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
√-négyzetgyök! :)

2017. ápr. 5. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

sqrt(x) -et helyettesítsd ki pl "a"-val, és akkor x = a^2 és akkor megoldod másodfokúként.

A végén meg visszahelyettesítesz.

2017. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vurugya béla ***** válasza:
56%

Az előző nincs a helyzet magaslatán.

Ha megteszed a kikötést, akkor x>=2 és x<=2 jön ki, azaz csak x=2-re értelmes mindkettő kikötés.

Ez megoldása is az egyenletnek, tehát kész vagyunk.

Megtippelhetem: 9-edikes vagy és most kezdtétek az egyenleteket? Ott vannak ezek a feladatok :)

2017. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg 2-es nincs a helyzet magaslatán. Mivel a gyökjel nem a zárójelen kívül van, gondolom a baloldalon csak az "x" van a gyökjel alatt, jobboldalt pedig csak a 2-es.

Úgyhogy kötögethetsz ki bármit, ez bizony másodfokú lesz. Tudom, ha csak egy szemszöget vagy képes látni, akkor biztos a másik buta, sosem te.


Hülye mérnökként így értelmeztem, de ha félreértettem, nem az én hibám, mivel akkor nem egyértelmű a felírás.

2017. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 vurugya béla ***** válasza:

Nem vagy hülye mérnök, csak nem gondoltál bele, hogy egy kilencedikes diák -aki nem érti teljesen még az ilyen egyenletet se- nem olyan jártas a jelöléstechnikában, hogy ügyesebben jelezze a lehetséges begépelhető karakterekkel, hogy az teljes (x-2)-re vonatkozik a gyök.

Ha a Te értelmezésed szerinti egyenletet akarta volna begépelni, akkor nem teszi ki a zárójelet.

A Te igényednek ez felelt volna meg, ha így írja be:

√(x-2)

vagy esetleg gyök(x-2)

Én meg ismerem a kilencedikes tananyagot meg napi szinten találkozom tananyagot nem értő kilencedikes diákokkal.


Persze a kétségeinket csak az oszlathatná el, ha a kérdező írna ide, hogy a teljes x-2 kifejezés gyök alatt van-e.


egy hülye matektanár

2017. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ok.:)


Igen, hasznos lenne egy állásfoglalás a kérdezőtől is.

Én nem ismerem a mostani anyagot ilyen mélyen, de kicsi felsőbb középisolásra gondoltam. (ami a mi időnkben kb gimi 2.-3. volt.

2017. ápr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Illetve én pont ezt értem úgy hogy az egész kifejezés a gyök alatt van: "√(x-2)"


Mind1, úgy látszik megártott az utóbbi időben a programozás.:)

2017. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 vurugya béla ***** válasza:

Igen, várjuk a kérdező válaszát!


A teljes (x-2) és (2-x) van a gyök alatt?


Ha a mérnök hozzászólónak van igaza, akkor előre is bocs, de akkor a kérdezőtől kérdezem, miért tette ki a zárójelet...

2017. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vurugya béla ***** válasza:

És csak még egy apróság: ha középiskolás kérdezőnek segítesz, lehet, hogy nem fogja érteni a válaszodban írt sqrt(x)-et...

Az infó tananyagban csak excelt tanulnak, és ott gyök(...) a függvény neve.

2017. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendben, köszönöm.:)
2017. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!