Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki, aki jó matekból, el...

Valaki, aki jó matekból, el tudná magyarázni a kombinatorikát meg a valószinűség számitást?

Figyelt kérdés
Egyébként elég jó vagyok matekból, de ezeket a feladattipusokat sosem értettem..És idén érettségizek és szeretném, hogy jól sikerüljön a matek, de eddig mikor csináltam ilyen régebbi matek feladatsorokat, mindig vesztettem egy csomó pontot ezek miatt. Nem tudom valamiért felfogni, hogy mikor kell pl. olyan egyenlettel számolni, hogy (a alatt b), meg mikor kell azt, hogy a! :/ Szóval valaki el tudná érthetően magyarázni ezeket? :)
2017. ápr. 6. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

https://www.youtube.com/watch?v=R8Y4C0hOm2c

És a jobb oldali ajánlott videoknál van a többi.

2017. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de igy sem igazán értem :/// Azt hittem, van valami trükk, hogy hogy lehet megjegyezni, melyik féle feladatot hogy kell kiszámolni, mert ezeket a képleteket nem tudom igy megjegyezni, meg azt bemagolni, hogy melyik milyen feladat lehet pl. permutáció meg ilyesmi. De ha itt van előttem egy kombinatorikai feladat, nem tudok egyedül rájönni, hogy most ez kombináció vagy permutáció vagy variáció, meg hogy azon belül ismétléses vagy nem >.< Valahogy nekem egyáltalán nem logikus ez az egész...De mindegy akkor. Elég nagyot fogok szopni, ha pont tele lesz majd a feladatsor ilyenekkel..
2017. ápr. 6. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ne tanuld be, hogy hívják. Csak értsd meg, miért azt csinálod, amit. Próbálj meg egyedül feladatokat megoldani anélkül, hogy sémákat próbálnál ráhúzni.
2017. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs logikád akkor maximum alap feladatokat fogsz tudni megoldani, ez középszintű érettségin az első részbeli feladatokat jelenti esetlegesen a második részben feladat részeket
2017. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha nincs logikám, hogy tudom az utolsó 3 feladat közül a 2 kötelezőt általában hibátlanul, vagy 1-2 hibával megoldani? :SS

Az első két válaszolónak köszönöm, tegnap este meg ma is gyakoroltam pár ilyen feladatot és egyre jobban megy ^^

2017. ápr. 7. 18:43
 6/6 vurugya béla ***** válasza:
36%

Én megtanítom az alapfeladatokat - mindegyik alapvető feladatfajtához egy konkrét feladatot!


És persze vannak ilyen mondások:


"ha egy egyszerű feladatban nem számít a sorrend, akkor (n alatt a k) kell bele"


"ha a feladat szövegében ezek a szavak vannak: 'van közte', 'lesz közte', 'legalább az egyik', 'nem mind', 'nem az összes' - ilyenkor a rossz eseteket könnyű kiszámolni és ki kell vonni az összesből"


Az alapfeladatok és a hozzájuk tartozó konkrét feladatok:


[link]


és olyan feladatokat oldjál, aminek meg tudod nézni a megoldását - nehogy hibás megoldást gyakorolj be!

Készülj fel apróbb kudarcokra, de légy kitartó.

Segít még ez:

[link]

2017. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!