Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » OFI Matematika érettségi...

OFI Matematika érettségi kérdések! Halmaz + kombinatorika. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretném segítségeket kérni!


Egy rövid, és egy hosszú feladatot nem értek.


A rövid, pár pontos feladat:

Egy 30 fős osztályban mindenki érettségizik angol vagy német nyelvből. 23 diák angolból, 12 diák németből vizsgázik. Hány olyan diák van, aki e két idegen nyelv közül csak az egyikből érettségizik?


A végeredmény megvan, a megoldás menete, az elgondolás érdekelne ami mögötte van!


A másik hosszabb:

Akinek van rá ideje, legyen szíves a 15. feladatát elmagyarázni, mert abszolút, semmi nincs meg belőle. Miért úgy van a megoldókulcsban az egyenlet ahogy van? stb. Nagyon új ez nekem. Eddig 10 érettségit megcsináltam az elmúlt évekből, mindegyik 75% felett. Szerintem nem reálisat alkotott az ofi....


[link]


Megoldókulcs:

[link]



Előre is nagyon szépen köszönöm a kedvességeteket! :)


2017. ápr. 9. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

1. feladat:


(23+12) - 30 = 5, tehát öten két nyelvből vizsgáznak.

30 - 5 = 25 diák egy nyelvből érettségizik. (szerintem)

2017. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2. feladat:


a: az egyenlet az [n(n-1)]/2 képletből következik, ami egy n csúcsú gráf éleinek maximális számát adja meg.


b: Kiválasztunk egy tetszőleges élet, marad 14 élünk. Ebből a 14-ből 8 kedvező, köszönhetően annak, hogy teljes gráfunk van (minden élhez 8 másik csatlakozik). Mi azonban a 14 él közül bármely élt választhatjuk másodiknak.


A keresett valőszínűség a kedvező/összes képlet alapján 8/14.

2017. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első feladatot értem teljesen. Köszönöm szépen.

A második feladatot is értem, de ezzel a képlettel még életemben nem találkoztam és a fgv.táblában sincsen, szóval jó buli lesz így a dolog. Nagyon remélem, hogy ilyen jellegű feladatsorok lesznek!

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

2017. ápr. 9. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő én voltam, nincs mit. A képlet amúgy logikus: Van n csúcsod, mindből húzol élt a többibe (magába nem húzhatsz). Ez n(n-1) él, de ekkor minden élt kétszer számoltál (mindkét végpontjából), ezért osztasz kettővel.
2017. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dq ***** válasza:

n(n-1)/2 megegyezik (n alatt 2) -vel, hátha így már láttad valahol.


Ez is logikus: n csúcsú gráfból 2 csúcsot választasz ki úgy, hogy a csúcsok sorrendje nem számít.

2017. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!