Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tapasztalt háziasszonyok,...

Tapasztalt háziasszonyok, hogyan tudnám a kaja pénzt jobban beosztani?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Úgy alakult h az elkövetkező 3 hónapban kb 50000 ft-tal kevesebb pénzből kell megélnünk. Mivel a számlák jönnek, hitel van, csak a kaján tudok ügyeskedni. Eddig havi 1x nagy bevásárlást csináltunk, most azt nem tehetjük meg, így hetente fogok boltba járni, megtervezni előre a menüt. Légyszíves adjatok tippeket, bármi ötletet szívesen meghallgatok! Valahogy csak kihúzzuk ezt a pár hónapot.

2 felnőtt személyre kell megoldanom a kaját. Köszönöm előre is.



2016. júl. 30. 18:24
 1/6 anonim válasza:
35%

Nézd meg, hogy tudsz-e rendelni kaját. Pl. a teletál már elég sok helyre szállít. Mivel ők nagy tételben főznek, és ingyenes a kiszállítás, ezért viszonylag olcsón kijön náluk egy kaja. És spórolsz vele a főzés rezsin, és a bevásárló utakon is.


Nem háziasszony vagyok, hanem pályakezdő munkavállaló, de én egy havi harmincat spóroltam meg vele... Egy személyre főzni sehogy sem olyan gazdaságos, két személyre már talán-talán, de szerintem ott is ügyeskedni kell és rezeg a léc.

2016. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagy bevásárlást nem biztos, hogy el kell vetni, van, ami nagy tételben olcsóbb, vagy ha épp valamiből (hús, egyéb alapanyagok) akció van, érdemes többet vásárolni belőle.

Kérdés, van-e megfelelő méretű fagyasztótok, az egyik jó spórolási módszer a dupla/tripla adag főzése, és a plusz adagok lefagyasztása. Meg kell nézni, mit hol veszel, zöldségeket, tojást inkább piacon érdemes. Rengeteg jó recept van olcsó, de egészséges kajákra, ilyenkor nyáron, ősz elején a hozzávalókat is jó áron be lehet szerezni. Reggelire, uzsonnára/vacsorára fillérekből ki lehet hozni különböző "betétekkel" dúsított, laktató omlettet (apróra vágott uzsonnasonka, kolbász, hagyma, paprika, paradicsom, reszelt sajt, gomba, mikróban kicsit megpuhított brokkoli, zöldborsó stb), vagy egy kolbászos/gombás/tojásos lecsót. Gyümölcsökből pl. sárgabarackos vagy szilvás gombócot, cobblert, kelt pitét, lepényt, ezek egy szintén filléres krémlevessel komplett ebédnek tökéletesek. A húson is tudsz spórolni, rakott zöldséget, spagettit, paradicsomos húsgombócot, fasírtot csinálj inkább darált húsból, vagy gulyáslevest pl. egy könnyű második fogással (főtt tojással dúsított saláta, gyümölcsös clafoutis), esetleg székelykáposztát. Sokféle krumplis, tésztás kaja is van, ami szintén olcsó.

2016. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért lenne drágább a nagybevásárlás, szerintem inkább olcsóbb, de ez bizonyára az ember viselkedésén is múlik. A több adag főzése nálunk ugyanannyiba kerül, ezzel sem tudnék spórolni sosem.

Az olcsó, de finom és jó alapanyagokra kell fókuszálni, kb. ennyi... Mi a párommal rengeteg rizst, zabot, sárgaborsót, szezonális és mirelit zöldséget, krumplit, tojást, zsírt eszünk (kókuszzsír, de az is olcsó energia). Nálam kiesnek az olcsó szénhidrátok a zöldséget kivéve, de így is kihozok egy puritán napot 500 forintból, ha kell. 1000 ft fölé menni inkább lenne kihívás, kedvelem az egyszerű étkeket, főleg a tojást, ami remek tápanyagforrás.

Nagyon fontos persze, ti hogyan szerettek s tudtok enni. Nálunk a páromnak nagyon sok szénhidrát kell, ezt extrém olcsón megoldjuk. Mindketten sok zsírt eszünk, ez is olcsósít. Fehérjének pedig ott a tojás, az sem drága. Kis ez meg az, ami még kell az embernek, nem sok. S egy-egy alapanyagot millióféleképpen lehet felhasználni, változatosságra aztán nem lehet panasz...

2016. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért vetem el a nagybevásárlást mert most nincs keretem rá h többet vásároljak bizonyos dolgokból. Eddig természetesen minden hónapban megvolt a nagybevásárlás, most jóval kevesebb pénzből kell kihoznom a kaját. Nem akarunk szemetet enni, figyelek a minőségre, és egy válogatós férj mellett azért korántsem olyan könnyű... nekem mindegy lenne mit eszek, de ő kimerítő munkát végez, alig van itthon ígyis, nem adhatok elé akármit, főleg h válogat. Pl én simán megeszem a krumplis tésztát, ő nem szereti, semmilyen tésztafélét, marad a rizs, krumpli (itt se mindegy még az se h h készítem el és mit). Most azt találtam ki h a keretemhez mérten 1 hétre előre bevásárolok és csak az lesz itthon amiből főzök + hideg kajának való de az alap h van. Ha egyenesbe jövünk utána erre nem lesz szükség. Köszönöm még 1x mindenkinek. Akinek még lenne tippje szívesen fogadom.
2016. júl. 31. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha spórolás van, azt a férjednek is meg kell értenie. Oké, ne egyen olyat, amit nagyon utál, de azt se várja el, hogy naponta vadasmarhát, libacombot meg rántott pulykamellet készítesz neki.

Írd össze, mik azok a kaják, amiket még szívesen eszik, válaszd ki a 7-8 legolcsóbbat, és innentől az a menü. Kéthetente egyszer egy "ünnepi", kicsit drágább kaját beiktathatsz.:-) Ha szereti a levest (még a válogatós pasik is megeszik a póréhagyma-, gombakrémlevest pl.), akkor főzz zöldségkrémleveseket, abból tudsz kis egyszemélyes adagokat lefagyasztani, az is laktat, kevesebb kell a főfogásból. Figyeld az akciókat, ha az utazás nem plusz költség, menj oda, ahol a drágább alapanyagok valamelyike épp le van árazva, és tárazz be. Mosószeren, tusfürdőn, egyéb pipereszereken, papírárukon lehet még spórolni, ha épp córesz van átmenetileg, vannak viszonylag jó minőségű, a márkásaknak felébe-harmadába kerülő cuccok.

2016. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok egyéb dolgokból saját márkásat venni, amin lehet mindenképpen spórolok. Köszi a tippeket, egy kettőt talán be tudok iktatni. De pl a lefagyasztott kaját nem eszi meg, így az kilőve. Meg havi 400 órát dolgozó férfinak nem mondhatom ez van edd oszt kész, mert gyakorlatilag ő tart el mindkettőnket jelenleg, én táppénzen vagyok. Annak meg nálunk értelme nincs, h edd meg ez van alapon olyat főzök amit nem eszik meg, mert akkor inkább hideg kaját eszik, ismerem. Én meg szeretném ha rendes főtt kaját enne. Tudom kissé komplikált így nálunk, de akinek hasonló férje van az tudja h nem megy ez olyan könnyen sajnos. De köszönöm a választ!
2016. aug. 2. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!