Mi az oldalak hosszúsága ha a terület 864 m2 és egy egyenlő hosszú oldalú negyzetről beszélünk?

2017. máj. 1. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Négyzet területe:

T = o² (oldal négyzete)

864 = o²

√(864) = o

29,3938769... = o

Az oldal hossza, kerekítéssel, 29,4 méter.

2017. máj. 1. 09:02
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs hogy nem mondtam de 4. es vagyok és ez nekem kínai
2017. máj. 1. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kínai, csak eddig nem vetted a fáradtságot megérteni.

Hogyan jön ki a területe egy négyszögnek? "a" oldal szorozva a "b" oldal hosszúságával. Mivel jelen esetben négyzetről beszélünk, ezért a=b, így a területe "a" oldal szor "a" oldal (T=a*a). Ha valamit (jelen esetben "a"-t) saját magával szorzom, akkor az olyan mintha a négyzetre emelném (a*a=a^2). Ha tudom, hogy ez az a^2 ("a" a másodikon) egyenlő 864 m^2-rel, akkor ebből már ki lehet számolni azt "a"-t, a hatványozás ellentétes műveletével, vagyis a gyökvonással. Vagyis=

T=a*a > a^2=864m^2 -> a= √(864)=29,3939

2017. máj. 1. 09:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy vetted a fáradtságot elmagyarázni (amúgy lefogadom hogy egy matek tanár vagy)
2017. máj. 1. 14:04