Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek villámkérdés, megnéznéte...

Matek villámkérdés, megnéznétek a feladatot? Szerintem az én megoldásom túl egyszerű, van valami, amire nem figyeltem?

Figyelt kérdés

[link]


Én simán csak lemérném/körzőnyílásba venném a folyadék szintjét az üveg aljától, majd átmásolnám a második képre felülről (az üveg aljától), behúznám a vonalat oda, csak persze a vonal alatti részt színezném be.

De ez olyan faék megoldás, a többi feladat meg sokkal nehezebb, szal félek, hogy én gondolom rosszul.



2017. jún. 23. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, ez a módszer helyes megoldást ad (de csak mert ugye pont félig van az üveg).
2017. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jún. 23. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, pont úgy, ahogy már leírták, de hogyan másolnád át a szakaszt?
2017. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha nem félig lenne az üveg, arra tudtok -e megoldást?
2017. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Területszámítással megoldható akkor is, csak ismerni kell a pontos méreteit az üvegnek. Mondjuk ha nagyon hülye formája van, akkor szabályos alakzatokra nem igazán lehet felbontani, hogy normálisan lehessen területet számolni. Akkor az megoldás lehet, hogy minél gyakrabban (minél közelebb egymáshoz) meg kell mérni az üveg szélességét, és akkor hasonlóan számításokkal viszonylag pontosan meghatározható. Ha netán az üvegnek meg mind a három dimenzióban van ilyen elcseszett alakja, az már komplikáltabb, de ez az elv ott is működik csak nem feltétlen célszerű.
2017. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk hogyan használnád fel a területszámításos módszert, ha az üveg forgásszimmetrikus?
2017. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!