Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti miről írnátok dolgozatot...

Ti miről írnátok dolgozatot vizuális meggyőzés/manipuláció témakörben?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez a téma nagyon aktuális😂

Sajtó(tv, hírek...), reklámok, plakátozások..khm khm😅, politikusok beszédei...stb.

Én átültetném mindenképp ezt a jelen helyzetbe.

2017. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
nagycsöcsű szőke nőkről
2017. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, köszönöm szépen a választ :)


Igen, ezekben gondolkodnék én is, csak nem tudok konkrétra gondolni. Túl széles a skála, és nem látom át mivel lenne érdemes foglalkozni, ezért kérdeztem kit melyik téma fog meg igazán :)

2017. szept. 20. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindegyikről írnék valamit, persze jól felépítve.

Először általánosítva vezetném be mi a média, mi a sajtó és mi a szerepe manapság. Innen tájékozódunk. Van jó oldala, és rossz oldala és pl.: propaganda, manipuláció, hamis hírek stb az utóbbiba tartoznak.


Innen szépen ki lehet bontogatni és szűkíteni. Mi a reklám? Milyen szerepet tölt be? Milyen eszközei vannak a meggyőzésre, mi a célja?


Internet maga pedig egy nagy információ hálózat és minden embernek “szortíroznia” kell belőle(már aki használja). Itt találhatóak már ma főként a cikkek/hírek stb(papíralapúak visszaszorultak de persze azok is vannak). Mindenki maga dönti el honnan informálódik, és gyakran innen erednek az ellentétek.


Igazad van, hogy széles nagyon a témakör de szerintem érdemes mindenbe egy kicsit “belekóstolni” mert érdekes téma:)

2017. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ :)
2017. szept. 24. 20:14
 6/6 anonim válasza:
az RTL hiradórol ahogy hazudnak a pofánkba összevissza
2017. szept. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!