Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen különbségek és hasonlós...

Milyen különbségek és hasonlóságok vannak propaganda, meggyőzés és manipuláció között?

Figyelt kérdés
Tudományos jellegű válaszokat várom, mivel tételt dolgozok ki.

2014. máj. 11. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell itt tudományoskodni, a propaganda = "meggyőzés", azaz manipuláció.
2014. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csapd fel a a Magyar értelmező kéziszótárt és írd le a véleményed.
2014. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hétköznapi szóhasználatban a propaganda és a manipuláció inkább negatív felhangú, míg a meggyőzés semleges. A propaganda szót általában politikai eszköznek tartják, míg a manipuláció és a meggyőzés általánosabb fogalmak.
2014. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"mivel tételt dolgozok ki."

Akkor nézz utána magad, lusta tróger.

2014. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszolóknak!

És te, utolsó! Légy szíves írd már le nekem, hogy ilyen trollok, mint te, mi a fenéért töltik a "drága" idejüket olyan kommentek írásával, mint amit az előbb produkáltál?! Ezt sosem tudtam megérteni... Mivel én magam soha nem szoktam unatkozni, mindig valami hasznossal ütöm el az időmet. Hogy lusta vagyok-e, nem, egyáltalán nem. Megírtam már a saját változatomat - azért is írtam, hogy dolgoZOK ki (jelen időben, folyamatosan), de mivel egyáltalán nem találtam hasonló tudományos jellegű szöveget, ezért úgy gondoltam, az én szubjektív véleményem mellé kellene más is.

Szóval szerintem egy kicsit nézz magadba, és trollkodj máshol!

2014. máj. 11. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"A" Tudományos jellegű válaszokat várom.

Vagy: Tudományos jellegű válaszokat várok.


Ha már a tudománynál tartunk. De nem tartunk ott, attól nagyon messze vagyunk.

2014. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Miklovicz Norbert válasza:

Ha még aktuális, akkor szívesen felajánlom a "Meggyőzés, befolyásolás, megnyerés - az üzleti életben" c. könyvemet díjmentesen tancélokra :)


Propaganda és manipulációról is szó van benne...


Pont erről szól, szerintem az egyik legátfogóbb, összeszedettebb mű, amely már modern példákkal készült.

2014. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!