Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon rossz vagyok matekból...

Nagyon rossz vagyok matekból mit tehetnék? 13 éves lány.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves vagyok vagyis 7.es... Egy elég jó iskolába járok... Mindig gondom volt a matekkal abszolút human beállítottságú gyerek vagyok. 1-7ig még megvolt az ötös mert valahogy mindig kilogigáztam és mert a többi tantárgyból hoztam tanulás nélkül is az 5öst ezért egy egész hétvégét rá tudtam szánni. De ahogy hetedikbe léptem bejöttek az új tantárgyak és a elvaras is megnőtt már nincs annyi időm hiszen mindenből tanulni kell..... Most van egy 2esem meg egy 3asom.... Én a 4es szintet szeretném hozni ezt otthon el is várják tőlem. De sajnos én a tanár magyarázatát nem értem..... Magántanárhoz meg nem szeretnék járni egyrészt időm nincs rá másrészt anyáék sem milliomosok.... Mit tehetnék? A válaszokat előre is köszönöm! 😊

2017. szept. 29. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez régen is így működött, úgy hívták korrepetálás. Ha nem értetted meg amit órán elmondott a tanár, akkor nincs mese, valakitől plusz órát kell venni aki elmagyarázza lassabban, érthetőbben, sok-sok példamegoldással. Anyámék is csórók voltak, így magántanár helyett egy főiskolás srác korrepetált, így olcsóbba került. Szerencsére amikor a gyermekem szorult segítségre én már tudtam neki segíteni.
2017. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
100%

"human beállítottságú gyerek vagyok."

Első hiba. Önmentség, hogy miért nem vagy jó matekból (fizikából, kémiából, biológiából, földrajzból, informatikából...), ahelyett, hogy a saját hiányosságaidat kezdd elemezni.


"Én a 4es szintet szeretném hozni ezt otthon el is várják tőlem."

Második hiba. Ne az elvárásokhoz igazodj, hanem a maximumot igyekezz teljesíteni. Én speciel azt a szülőt is valagon rugdosnám, aki a gyerek elé ilyen célokat állít, hogy "minimum négyes" vagy "a kettes is elég".


"Magántanárhoz meg nem szeretnék járni egyrészt időm nincs rá másrészt anyáék sem milliomosok"

Harmadik hiba. A problémákat nem is próbálod megoldani. Nem kell feltétlen magántanár. Lehet egy, a matekot jobban értő osztálytárs, egy nyolcadikos, kilencedikes vagy egyetemista ismerős. Vagy az is lehet, hogy ha van valami problémád, itt megkérdezed.

2017. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.! 😊
2017. okt. 1. 01:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárhoz nem kell járnod, az esetek kb. 80%-ban felesleges. Miért? Mert a tényleges megértéshez az kell, hogy a diák saját maga logikája alapján felfogja az adott feladatot. És ehhez nem kell külön tanár, csupán csak egy kis idő. Ahogy eddig megtapasztaltam a magántanárhoz járó diákok jobbak matekból, de nem azért mert ott jobban elmagyarázzák nekik, hanem mert ott foglalkoznak legalább matekkal. Ha otthon is mindenki ugyanannyi időt rászánna, mint amennyit a tanárnál teszi akkor közel ugyanaz az eredmény elérhető (mondom ezt úgy, hogy napi szinten 5-6 diák jár hozzám matek korepetációra).

Ami fontos, hogy szakíts rá időt, ha nem jön "kisujjból" a tudás. Amíg ezt nem tudod megtenni, addig tökmindegy hogy kihez jársz vagy sem.


"De sajnos én a tanár magyarázatát nem értem." Ez nem probléma, nézz meg egy sima középiskolás osztályt, ott általában 25 főből 15-en mondják ugyanezt. A magántanár magyarázatát is lehet ugyanúgy nem értenéd, ezért is kell, hogy magad jöjj rá a feladatok logikájára.

2017. okt. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!