Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy zacskó diót három gyerek...

Egy zacskó diót három gyerek közt osztunk szét.1. gyerek: kapja a diók felét és még egy dió felét 2. gyerek: kapja a maradék felét és még egy dió felét 3. gyerek: kapja a maradák felét és még egy dió felét maradt (? )

Figyelt kérdés

Az osztozkodás soránegy diót sem kellett elfelezni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 db dió Hány dió van a zacskóban összesen?



2017. okt. 25. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Most én vagyok fáradt, vagy ti se értitek, hogyan kaptak a gyerekek fél diót, hogyha nem feleztek el egyet sem?
2017. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lemondtak a fél diókról egy szegény sorsú társuk számára.
2017. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem szövegértelmezési problémáim vannak. Akkor a 3. gyerek megkapja a 2. gyerek után maradt diók felét + egy felet vagy így maradt a végén egy fél dió?

Mi az a "4 db dió" a leírásban?

2017. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 edemmester ***** válasza:
100%

[OFF]:


A FELADAT FORRÁSA:


Ócsai Bolyai János Gimnázium, Bolyai Emlékverseny 1. forduló 7-8. osztály, beküldési határidő: okt. 27.


Link: [link]


(a feladatsor többi kérdése is megjelent gyakorikérdéseken, volt amit már láttam, nem tudom hogy mindet te írtad-e ki)


MEGJEGYZÉS:


Nem tudom, hogy milyen okból tetted fel itt ezt a kérdést, ahogy azt sem, hogy a feladatlap más kérdéseit is te tetted-e fel. Azonban ha te is versenyző vagy, és be szeretnéd küldeni a feladatokat, nézz előtte magadba, és gondold át hogy ez így korrekt-e a többiekkel szemben. Nagyon szívesen segítek neked, le is vezetem a feladatot, sőt, ha más feladattal is gondod van, elküldheted és azokra is ránézek neked, de ha szeretnél velük benevezni, kérlek gondold át a fair play kérdését.


[ON]:


MEGOLDÁS: (hogy elolvasod-e, a te döntésed)


A zacskóban 4 dió maradt, miután az utolsó gyerek is elvette az ő részét, ami az előző gyerek maradéka, plusz fél dió. Ha a plusz fél diót "visszatesszük" a zsákba, akkor 4,5 diónk lesz. Ez a 4,5 dió a fele a második gyerek után maradt dióknak. A második gyerek után tehát 9 dió kellett hogy maradjon.


A második gyerek az első gyerek maradékának a felét, plusz fél diót vett el. Ha ezt a plusz fél diót nem veszi el, akkor tehát 9,5 dió járt volna neki, ennyi tehát az első gyerek maradékának a fele, az első gyerek tehát 19 diót hagyott.


Az első gyerek az összes dió felét és még felet vett el, ez tehát azt jelenti, hogy az összes dió fele 19,5, így tehát az összes dió 39. Ezt persze le is ellenőrizhetjük.


VOLT: 39 dió

1. GYEREK: elveszi a felét és még felet, azaz elvesz 20-at, marad 19

2. GYEREK: elveszi a felét és még felet, azaz elvesz 10-at, marad 9

3. GYEREK: elveszi a felét és még felet, azaz elvesz 5-öt, marad 4

2017. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!