Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segitene Arany Janos...

Valaki segitene Arany Janos Toldi, jellemzeset?

Figyelt kérdés
Toldi jellemzèse.
2017. dec. 18. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Majd én segítek a kérdezőnek. Toldi egy igazi paraszt(béres) volt, legalábbis bátyja György így vélekedett róla. Toldi valójában a háztáji termelésben volt érdekelt, bátyja királyközelinek (royalista) tekinthető. Régtől fogva ellentét volt közöttük, Toldi liberális nézetei miatt, mert szerinte szolga és úr is egyenlő. Ez korai előképe lehet a később kialakuló bolsevik egyenlőségi elméletnek. György sokkal konzervatívabb volt.

Ugyanakkor Toldi a nacionalizmus mintapéldánya is. Amikor a Cseh vitéz már minden kihívóját legyőzte akkor Toldi a magyarokért áll ki vele, egyébként békeszerető. Más alkalommal gyarmatosító háborúba indul Külföldre(Nápoly)

Toldi tehát ellentmondásos személy aki antiszociális viselkedésével kárt tesz több emberben is a regényben (egyet megöl).

2017. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Cáfolnám, az előttem szólót. T. Miklós valójában érdekelt volt a burzsoá elnyomó rendszer fenntartásában, sőt maga is megvetéssel beszélt a munkás-paraszt rétegről:


"Nem születtem arra, érzem ezt magamban, Hogy itt békamódra káka között lakjam; Nem is teremtőztem béresnek, villásnak, Hogy petrencét hordjak akárki fiának."

2017. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!