Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek, hogy kell megoldani a...

Matek, hogy kell megoldani a faktoriális feladatokat?

Figyelt kérdés

Most vesszük a faktoriális feladatokat, de semmit sem értek belőle, pedig nem sokára dolgozatot írunk belőle.


Sorba rakásos és kiválasztásos feladatokat szoktunk csinálni, mint pl:


- 4 kocsink és 1 mozdonyunk van, hányféle sorrendben akaszthatjuk a mozdony után a kocsikat?


- Van 2db 5forintos és 3db 10forintos érménk, hányféleképp tehetjük őket egymás mellé?


- Kiteszünk 5 szem gyümölcsöt, ezek lehetnek megy,cseresznye, vagy szőlő. Hányféle sorrendben tehetjük ki őket?


- Hányféle sorrendben lehet leírni a Badacsonytomaj városának nevében szereplő: a) mássalhangzókat, b) magánhangzókat, c) összes betűt?


- Öt ember közül 2-t választhatunk ki, hányféleképp alakulhat a kint állók sorrendje?


- 5 vendégünk van, akik leülnek a padra. 9 különböző mintájú párnánk van. Hányféleképpen helyezhetjük el a párnákat a padon?


- 21 versenyző van. Hányféleképpen állhatnak a dobogóra a versenyzők közül hárman, ha véletlenszerűen alakul ki a végeredmény és nincs holtverseny?


Ilyen feladatokat oldottunk meg, de egyszerűen nem értem, hogy valahol tört van, valahol csak sima szám és !, valahol csak pár db szám van összeszorozva, stbb..

Szóval nem nagyon értem, de nem sokára írunk belőle.


Valaki eltudná magyarázni, hogy mikor hogyan kéne?


Köszi előre.



2018. febr. 21. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanácsolni tudom (Sefmatek) az-az Fodor Zsolt videóit a téma elsajátításához: https://www.youtube.com/watch?v=5kxyoTaH47E
2018. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Kis gondolkodás kell csak. Az első helyre hányféle elemet tehetek? A másodikra? Ez hány eset? A harmadikkal hány eset? stb...
2018. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!