Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Védekezéssel kapcsolatos...

Védekezéssel kapcsolatos valószínűségszámítási kérdést valaki ki tudná számolni?

Figyelt kérdés

Ha óvszerrel védekezel, ami 99,9%-os védelmet nyújt, de mégis kiszakad (helyes használat mellett), de a Standard Days módszer alapján (helyes használat mellett) 95%, hogy nem leszel terhes még így se, de még ezután beveszel eseményutánit ami 85%-os védelmet nyújt, akkor mennyi az esélye annak, hogy teherbeesel?

Mivel ez valószínűségszámítás, gondoltam ide teszem a kérdést, mert valójában matematikai példa. Én már nem emlékszem, hogy kell kiszámolni.

A lényeg, hogy szeretném tudni, hogy matematikailag mennyi esély van rá, hogy ez megtörténhet. Ne írjátok, hogy lehetetlen, mert velem sajnos mégis megtörtént, kíváncsi lennék, hogy mennyire vagyok valójában szerencsétlen.


2018. febr. 24. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az óvszer nem ennyire biztonságos.
2018. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor 95%, szerintem akkor is igen alacsony valószínűség fog kijönni, de ha valaki leírja, hogyan kell kiszámolni, az is bőven elég lenne.
2018. febr. 24. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Akkor van baj, ha mindhárom módszer csődöt mond.

A módszerek egymástól függetlenek. Sikertelenségük egyszerűen összeszorozható:


(1-0,999)*(1-0,95)*(1-0,85) = 0,0000075


azaz 0,000075%

2018. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. febr. 24. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!