Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az erkölcsöknek vannak fajtái...

Az erkölcsöknek vannak fajtái és azoknak konkrét nevei? (pl. : hedonista, de ezt az egyet tudom)

Figyelt kérdés
FONTOS! lenne ez, mivel etikából érettségizem és a projektem témája olyan életutak bemutatása amelyek általános emberi értékeket-erkölcsöket képviselnek. Most az nyilván nem elég, ha azt írom erkölcsös vagy nem az.ÉS TUDOM HOGY GOOGLE A BARÁTOM, DE NEM TALÁLTAM SEMMIT HASZNÁLHATÓT 1 ÓRA KERESÉS UTÁN:))

2018. márc. 15. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a témához de szerintem màs amire te gondolsz mi az hogy az erkölcsök fajtài?A hedinizmus nem erkölcs hanem egy èletfilozófia miszerint az örömök elérése a legfontosabb egy ember életében.
2018. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok szerintem úgy csinàld meg,hogy utàna nézel különböző kultúrákak pl közel-kelet,kína stb bàrmi ami érdekel,a lényeg hogy sajàtos kultúrával rendelkezzen és utána nézel a sajátos normàiknak etikájuknak vallási erkölcsi hitvallásuknak stb.Remélem érted :)
2018. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

eleve a hedonista se egyértelmű, hogy mit jelent. mert eredetileg a maximalizált örömöt úgy tartották elérhetőnek, ha mértéktartóan éltek, mert a másnap az nem öröm.


van olyan is, hogy protestáns etika.


meg vannak etikai elméletek. utilitarizmus pl.


de ha elolvasod a wikipédiát az is hasznos:

[link]

az angol tuti még jobb.

2018. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És igen, bocsánat a fogalmazásért, tudom hogy a hedonizmus nem egy erkölcs, csak pl. abból egyértelmű következtetésekt lehet levonni egy ember jelleméről. Elsőként majd Mercuryról írok, már jó pár dolgot találtam, csak a vallása elég ritka, ezért annyira sok infó nincs róla.
2018. márc. 16. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!