Ezt a matek feladatot hogy kell?


[link]


x-3

---

x+3


ennek kéne kijönnie eredménynek



2018. ápr. 19. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Számláló:

x^2-6x+9 = (x-3)^2

Nevező:

x^2-9=(x-3)*(x+3)


(x-3)^2 / [(x-3)*(x+3)]


(x-3)-al lehet egyszerűsíteni:


=(x-3)/(x+3)

2018. ápr. 19. 17:26
 2/2 A kérdező kommentje:
ohh b*szki ez rohadt egyszerű:D köszi szépen
2018. ápr. 19. 17:56