Hogyan kell bizonyítani a 2arcsin (2/7) =arccos (41/49)?

Sűgösen kellene tudjam!

2018. máj. 16. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

cos(2x)=1-2(sinx)^2

ezért

cos[2arcsin(2/7)]=

=1-2(sin[2arcsin(2/7)])^2=

=1-2(2/7)^2=

=1-8/49=41/49


ebből pedig következik az állítás

2018. máj. 16. 22:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy másik bizonyítás:

[link]

2018. máj. 16. 22:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2018. máj. 21. 14:58
 4/4 anonim válasza:
Ezeket sose ertettem😂(Bocsi,off)
2018. máj. 24. 21:35