Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Hogyan kell bizonyítani a 2arcsin (2/7) =arccos (41/49)?

Sűgösen kellene tudjam!

Keress kérdéseket hasonló témákban: matematika, tangens, kotangens, megoldás, bizonyítás, koszinusz

máj. 16. 21:38  Privát üzenet  

A válaszok

cos(2x)=1-2(sinx)^2

ezért

cos[2arcsin(2/7)]=

=1-2(sin[2arcsin(2/7)])^2=

=1-2(2/7)^2=

=1-8/49=41/49

ebből pedig következik az állítás

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 16. 22:49 Privát üzenet

Egy másik bizonyítás:

[link]

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 16. 22:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!

# 3/4Időpont máj. 21. 14:58 Privát üzenet
Ezeket sose ertettem😂(Bocsi,off)

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 24. 21:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi volt Stephen Hawking utolsó elmélete amit bizonyítani akart és nem tudta befejezni?
Ha a világunk egy szimuláció lenne, hogy tudnánk ezt bizonyítani?
Kis játék? Hányféle módon tudod bizonyítani, hogy egy sokszög átlóinak és oldalainak aránya tetszőleges egész szám lehet?
Hogyan kell ezt bizonyítani?
Milyen módszerrel lehetne bizonyítani azt, hogy a szekrényben csak akkor vannak dolgok, amikor kinyitjuk és látjuk őket?
Volt e az embernek előző élete? Vagy ez csak kamu? Ha volt akkor hogyan tudom meg, hogy ki/mi voltam? Lehet e tudományosan bizonyítani?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!