Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis játék? Hányféle módon...

Tom Benko kérdése:

Kis játék? Hányféle módon tudod bizonyítani, hogy egy sokszög átlóinak és oldalainak aránya tetszőleges egész szám lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van egy nagyon egyszerű bizonyítása, de kíváncsi vagyok, nektek hányat sikerül összeszedni. :P

2017. ápr. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom bizonyítani, mert az állítás (ilyen formában) nem igaz.
2017. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valóban, elírtam. Tetszőleges nem nulla természetes szám.
2017. ápr. 12. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Namármost: a négyszögnél 0,5 a hatszögnél meg 1,5. Ez mióta egész?
2017. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek:

Nem azt állította, hogy minden sokszög esetén egész az arány, hanem bármelyik egészhez található olyan sokszög, amelyben a keresett arány az adott egésszel egyenlő.

2017. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, akkor így már OK. Azért jobb lenne egyértelműbben megfogalmazni - bár ezek szerint neked így is lejött a lényeg.
2017. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kétféleképpen.


n(n-1)/2n = k-t átrendezem n-re és látom hogy n = 2k + 3 ami egész.


A másik, hogy az egy csúcsból induló átlók számának fele az átlók és oldalak aránya, hiszen minden átlót két csúcshoz rendelhetek. Tehát ha ez az arányt tetszőleges k-nak akarom, akkor ahhoz 2k átló kell egy csúcsból, amihez 2k+3 oldalú sokszög kell. Azaz bármely k-hoz tudok megfelelő sokszöget rendelni.

2017. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem például -5 nem lehet az arány.
2017. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
@7: Javítottam is, l.: 2. komment.
2017. ápr. 19. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!