A PI számjegyeit sorban tartalmazó halmaz hány elemű?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 01:46
1 2
 11/19 dq ***** válasza:
41%
Ha ilyesmit magyarázott a tanárod, akkor keress másikat. Ennek se füle, se farka.
2018. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 dq ***** válasza:
20%
(A válaszok nagy részének sincs. Mármint tele vannak hibával és zagyvasággal. (Persze a kérdés maga (így kiírva) értelmetlen.))
2018. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

#11/#12


Ha nem értesz a matekhoz, akkor miért jössz ide kötözködni és mindenkit lepontozni?


Végtelen halmazok számosságának egyezését a köztük lévő bijekció létezése bizonyítja.

2018. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 dq ***** válasza:
55%

Ebben a témában nem pontoztam senkit.


Értek a matekhoz, legalább annyira mint egy hatodikos, a témában úgy tűnik egyedül. Illetve nem vagyok debil, szintén úgy tűnik, hogy egyedül.


(#9-et most jobban átolvasva egészen meglepő, hogy hogyan lehet ennyire teljesenkörűen, minden részletében retardált egy szöveg, amely ilyen szavakat használ. Mintha ezo lenne, komolyan)

2018. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet, de inkább hiszek a tanáromnak... A 86%-os válaszoló is gyakorlatilag ugyanazt mondta, ami még jobban megerősíti, hogy az a jó megoldása a feladatnak.
2018. júl. 7. 20:04
 16/19 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos valóban hibás a gondolatmenet (a tanárodé...).

Egyébként érteni vélem a kérdésedet, de a HALMAZ fogalmát kicsit keveritek itt sokan.

Egy halmazban minden elem egyszer szerepelhet, vagyis vagy benne van, vagy nincs. Ez pl. nem halmaz: {1; 1; 2; 2}.

Vagyis a pontos válasz: 10 elemű a keresett halmaz:

{0; 1; 2; ...; 9}

A halmaznak persze nincs igazi definíciója, de attól halmaz a halmaz, hogy bármiről eldönthető, hogy eleme-e vagy sem.

Amiről itt többen beszéltek, az a SOROZAT, és annak az elemeinek a száma valóban megszámlálhatóan végtelen.

A tanárodnál is kérdezz rá a halmaz fogalmára, mert ebből gondok lehetnek a későbbiekben.

(Tanár vagyok magam is...)

2018. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Milyen megfontolásból emelted ki? Mondtak már neked mindenféle hülyeséget meg némi igazat is, de teljesen eszköztelen vagy ahhoz, hogy eldöntsd, melyik melyik. Ezen nem segít, ha többől válogathatsz.
2018. júl. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

No valaki legyen szíves tájékoztasson, hogy a 2-vel ezelőtti kommentem mitől 0%?

Sztem az az egyetlen fogalomtisztázó komment.

De ha nem, akkor kérem az indokokat.

2018. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 dq ***** válasza:

Ki lett emelve?

Aktuális még a kérdés?

2018. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!