Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyiket tanulnád: amit a...

Melyiket tanulnád: amit a szíved szeretne de telített szak vagy ami keresett és jól fizet?

Figyelt kérdés
Még a pótfelvételin dilemmázok. Melyiket érdemesebb választani, amelyik szívesebben lennék de már most is nagyon munkát találni vele (csak a fővárosban kb, potom pénzért), vagy amelyik minimálisan érdekel de mindenhol igény van rá és jól fizet?

2018. júl. 27. 10:01
 1/8 anonim válasza:
20%
Nyugodtan írd ki, hogy milyen szakra gondolsz!
2018. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jog, pénzügy számvitel


Ui. A nehéz szó kimaradt, és rossz kategóriába ment a kérdés, sry!

2018. júl. 27. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen azt tanuld ami érdekel és amit szeretsz. Mindegy mennyit keresel, ha utálod azt amit csinálsz. Számold azt, hogy az életed hátralevő részében főleg ezzel fogsz foglalkozni.
2018. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit a szívem szeretne és keresett. :DDD


Jártam olyan szakra, amit imádtam, de túltelített volt a piac, én pedig 30 éves koromig tanulhattam volna tovább, hogy legyen belőlem valami... Lediplomáztam alapszakon, megfogalmaztam magamban, hogy mi tetszett benne és átjöttem egy olyan alapszakra, amit nem utálok ugyan és nem áll tőlem távol, de nem volt a szívem csücske, viszont van olyan lehetőségem vele tovább tanulni, ahol meg tényleg azt csinálom, amire eredetileg is vágytam. Sokkal nehezebb ugyan, de eddig helytállok és egyáltalán nem bántam meg. Bár, azt sem bántam meg, hogy már van egy diplomám. :)

2018. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak azzal szabad foglalkozni amit a szíved kíván, amiben tehetséges vagy, amit szívesen csinálnál, ami érdekel.


Az, hogy a munkaerőpiac mit kíván 5-10 év múlva azt még a delphoi jósdában sem tudják megmondani.

2018. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt tanulnám, ami érdekel és elhivatott vagyok iránta, a pénz nem boldogít hosszú távon, ha nem tetszik az a meló.
2018. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanultam olyat ami nem igazán érdekelt de jól fizető szakmát ad. Fél év után meguntam és otthagytam. Most átjelentkeztem egy olyanra ami mindig is érdekelt, csak mindenki lebeszélt róla mert nem fizet túl jól.

De a pénz nem minden, ha később heti kb. 40 órát ezzel kell eltöltened, inkább olyan legyen ami érdekel is.

2018. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőt: az egyiket ezért, a másikat azért. Amelyik nem jól fizetős, azt hobbiként.
2018. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!