Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert keresi sok vallalat a...

Panpeter2016 kérdése:

Miert keresi sok vallalat a villamosmernokoket es a gepeszmernokoket? Miert ennyire keresett szak ez a ket szak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevesen tudják elvégezni vagy akarják elvégezni (Sokan nem szeretik a matekot). És nem lehet nélkülözni ezt a munkát.
2016. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem. Igen hallottam rola, hogy nagyon nehez bar remelem nekem menni fog. Villamosmernoknek szeretnek jelentkezni levelezon, vagy tavoktatasos rendszerben. Persze kulon egyetemi tanarral szeretnek maganorakat venni aki tanitja az egyetemi matekot nekem. Kozepsuliban 4-es voltam matekbol bar az erettsegim eleg rossz lett 40 % (harmas), de csak mert cseppet sem keszultem ra csak azt amit az oran a matektanarral gyakoroltunk en magamatol nem. Nem volt ra idom, tul sok volt mellette a tobbi erettsegi tantargy szobeli tetle. Ujra erettsegizek majusben matekbol. Es bizom benne hogy felvesznek az egyetemre. Tulajdonkeppen imadom a matekot mindig annyit tudok rajta agyalni amig ra nem jovok mit hogyan kell. :)
2016. nov. 8. 00:53
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
A megmaradt iparunknak azért szüksége van és lesz olyan diplomás szakemberekre akik el tudnak vezetni egy üzemet vagy egy gyártósort. Az újonnan felszerelt akár mennyire automatizált gépeket is valakiknek át kell látni esetleg tervezni a munkafolyamatok egymásba kapcsolását. Felső vezető beosztás egy mérnöké míg a középvezetők régebben a technikusi érettségizettek lettek. A menedzser meg egyéb kósza lelkek alkalmatlanok e célra.
2016. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Azért keresettek, mert nincsenek. És azért nincsenek, mert amikor az Antall-kormány tökön szúrta a nagyipart, akkor rengeteg felesleges mérnök lett, ami úgy elvette a jelentkezési kedvet, hogy bizonyos években a felvételi szintet szinte a nulla alá kellett levinni, hogy egyáltalán elindulhasson a képzés. Aztán a felesleges mérnökök utolja mostanára elment nyugdíjba. Így van ez, ha sem az állam, sem az egyed nem gondolkodik. :)
2016. nov. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert nincs... Meg aki elvégzi az se biztos lesz/marad a szakmában.

A gépészet van akinek tetszik van akinek nem, és van aki már csak azért csinálja végig hogy ha már elkezdte...

Pl az én tanárom is ilyen. Utálja az egészet kb csak letette ha már elkezdte de mint mérnök nem akar dolgozni:)

2016. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez összetett. Egyrészt nagyjából a rendszerváltás óta teljesen leépítették az ehhez vezető képzést, az utolsó 10-en pár évben meg véglegesen. Azaz már középiskolában sincs meg se a megfelelő matek se a megfelelő fizika (kémia) oktatás. Megjelentek nagy számban a teljesen értelmetlen egyetemi/főiskolai szakok és oda megy szinte mindenki. Ennek az lett az eredménye, hogy elfogyott a mérnök. Mivel mindkettőhöz erős matek és megfelelő gondolkodásmód kéne (és az észbontók szintű bölcsészképzésre beállított általános és középiskolai oktatással már eleve abban a pillanatban megszűník a gyerek esélye, hogy mérnök legyen, hogy 6/7 évesen először átlépi az iskola kapuját nem is lesz másképp).


A másik fele, hogy ma már olyan szinten elektronikus minden, hogy ezek komoly üzemeltetéséhez (karbantartást is ide értve) nem elég egy ügyes kezű fűtő, hanem nagyon komoly szakismeret kell. Ld. pl. a leggagyibb kenyérpirítóban is mikroprocesszoros vezérlés van. Ezekhez már kellenek a magasan képzett szakemberek.

2016. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!