Tegan17 kérdése:

Vízszintes hajítások. Tudnátok segíteni?

Követ vízszintesen elhajítunk 80 m/s kezdősebességgel. Hol van a test 5 s múlva?

2018. aug. 20. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ, honnan hajítod. Ha egy torony tetejéről, akkor szabadon tud esni. Ki kell számolnod a vízszintes utat (s = v * t), és a függőleges utat (s = a * t² / 2). A két vektort összeadod, és megvan a végeredmény.
2018. aug. 20. 16:35
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Egy konkrét feladat animált megoldása:

[link]

2018. aug. 20. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szóval Achillesz azt akarta írni, hogy v*t-vel lesz odébb vízszintesen a test az eldobás helyétől vízszintes irányban, és a/2*t^2-tel lesz lejjebb annál a szintnél, ahonnan dobtuk. Ahol persze, a=g.
2018. aug. 21. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Feltéve persze, hogy nem ütközik bele valamibe előbb, de ilyen feladatot nem szoktak adni.:))
2018. aug. 21. 14:58