Kérhetnék segítséget matekházihoz?


1:

Egy gépkocsi ára 14.300 €-ról 11.440 €-ra módosult.

Hogyan, hány százalékkal változott a gépkocsi ára?


2:

Egy gépet 20%-os engedménnyel árultak, majd újabb 20%-os engedményt adtak a csökkentett árból is.

Az eredetileg 520 €-s gép mennyibe került végül? Hány százalékos így a leárazás?


3:

Mekkora összeget tettek 2 évre kötvénybe évi 10%-os kamatra, ha most 4235 €-t kapnak kézhez?


2018. okt. 23. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

1.F.: 100*(14,3-11,44)/14,3=... % ennyi %-al csökkent.


2.F.: 520*0,8*0,8=... €. A keárazás 100*(1-0,8*0,8)=36%-os.


3.F.: 1,1*1,1=1,21 ezért 4235/1,21=... €.

2018. okt. 23. 13:56
 2/6 anonim ***** válasza:

1.

100-(11.400/14.300*100) = 20%


2.

520*0,8*0,8 = 332,8 --> 100-(332,8/520*100)= 36


3.

4235/1,1 = 3850

2018. okt. 23. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló, a harmadik példában nem 1.1-el kell osztani, hanem 1.21-el, ahogy leírtam!

De ezek szerint nem vetted észre, hogy a kérdés már meg volt válaszolva.

2018. okt. 23. 14:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

legalább van aki ért a matekhozXD

2018. okt. 23. 14:20
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy kis angol is belefér?

Ezek közül a mondatok közül melyik a legmegfelelőbb:

alap mondat amit le kell fordítani:

Szia, remélem nem probléma, hogy létrehoztam az instagramon a fanoldalt



Hi, I hope no problem is that I created the fan page on the instagram


Hi, I hope you don't mind that I created this fan page on Instagram.


Hello, I hope it's not a problem that I've created a fanpage on Instagram.


ezek közül melyik helyes?

2018. okt. 23. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd ki a nyelvtanulás témakörbe.
2018. okt. 23. 16:52