Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika Házi mechanika, hogyan...

Fizika Házi mechanika, hogyan kéne? Többi lent

Figyelt kérdés

A BME-re járol ahol ezt a feladatot kaptuk meg háziként azonban nem nagyon megy. Tudnátok esetleg segíteni? a középiskolai tudással emelett amit órán kaptunknem nagyon tudom megoldani.


Egy D átmérőjŰ, b vastagságú, henger alakú tönör kötéIdobra csévélt kötéllel mozgatunk egy alfa hajlásszögű lejtőn egy m tömegű kocslt föIfelé, állandó, v sebességgel. A kocsi gördüIési ellenátlás tényezője mű(g). A kötéldobra ható ellenállásnyomaték, és a kocsi kerekeinek tehetetlenségi

nyomatéka elhanyagolható. A kötéldob anyagának sűrűsége ró. A kötél

nyújthatatlan, tömege elhanyagolható.



a. Mekkora a kötéldob 9 tehetetlenségi nyomatéka?


b. Az ábrán látható helyzetben a hajtásrendszer hirtelen neghibásodík, a

hajtónyomaték hirtelen zérussá váIik. Mekkora sx távoIságot mozog ,né8

1ejtőirányban felfelé a kocsi, mieIőtt egy pillanatra megáIlna?


c. Milyen rzx sebességgel, és a meghibásodástóI számítva mennyi tx idő

múlva ütközik a kocsi az úLközőbaknak?



adatok:

D=1,5m

b=0,1m

alfa = 30°

m= 1500 kg

v= 2m/s

mű (gördülési)=0,05

Ró= 7800kg/m^3

s =4m



2018. okt. 30. 16:07
 1/5 A kérdező kommentje:

* 1 :Mekkora a (teta) tehetlenségi nyomatéka

2:Az ábrán látható helyzetben a hajtásrendszer hirtelen neghibásodík, a

hajtónyomaték hirtelen zérussá váIik. Mekkora sx távoIságot mozog ,még

lejtőirányban felfelé a kocsi, mieIőtt egy pillanatra megáIlna?


3 :. Milyen vx sebességgel, és a meghibásodástóI számítva mennyi tx idő

múlva ütközik a kocsi az ütközőbaknak?

2018. okt. 30. 16:15
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szakra jársz te ezzel a helyesírással, és fogalmazási képtelenséggel?

Nem bántásból, de így a szakdolgozatig sem fogsz eljutni...

2018. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Ja és hol az ábra? Képzeljük oda?
2018. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja, hogy én ezt a szöveget kimásoltam a példatárból és mivel más formátumban volt ez megfelel a gyakorikérdések másik betűjének? JA, És mint ahogy írtam a BME -Re járok, nem Bölcsészettudományi szakra Pécsett szóval én szarok a helyesírásra és fogalmazásra (csak neked leírom így is, hogy megértsed!!).

Különben meg kösz ezt a rohadt hasznos választ, ment is a a dislike tovább rontani a te 63%os válaszaidat.

2018. okt. 30. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Szállj magadba ember, majd akkor dicsekedj, ha valamit le is teszel az asztalra.

Hiába vettek fel a közlekkarra, gólyaként ezzel a hozzáállással a mérnöki fizika c. tárgyból vígan ki fognak szórni. Ezt mutatja, hogy a tárgyból feladott -egyébként középiskolai szintű példa- is nehézséget okoz.


Az általad képviselt nagyképűség, a pökhendiség viszont minden határon túlmegy. Végzett BMEs-ként mondom, hogy nem vagy méltó az egyetemre, semmi keresnivalód nincs ott.

2018. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!