Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mégis hogy kellene ezt a...

Mégis hogy kellene ezt a vetületi rajzot megcsinálni?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy szorgalmit, amiben megvan adva egy térbeli testnek az szemből és felülről látható képe (az oldala nem). A feladat az lenne, hogy le kell rajzolni ennek a testnek a bal oldaláról látható képét illetve egy 3d-s rajzot kell még készíteni. Már vagy három órája gondolkozom rajta és nem tudom, hogy mégis hogyan jönne ez ki értelmesen. Itt egy paint-es firka a feladatról:

[link]



2018. nov. 15. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, a szaggatott vonalak (azaz a nem látható élek) nincsenek jelölve.

Ez esetben egy egyszerű csonkolt hasábról van szó. Az egyik oldal egy háztető, de a tető az anyagba befelé van. A szomszédos oldalnál szintén, de a tető élvonala szögben van.

Vágd ki sajtból vagy krumpliból, nem nehéz feladat ez...

Hol tanulsz?

2018. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rajzszakos, csak nemrég említette a tanárnőnk ezt a vizuális kultúra órán és azt mondta, hogy lehet érte kapni jó jegyet. Amúgy Pécsett tanulok.
2018. nov. 15. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez általános iskola?

Remélem most már láttod a megoldást a leírtak alapján.


Ha kartonlapra kirajzolod a terítéket és összehajtogatod, megragasztod, talán még 5-öst is kaphatsz érte.

2018. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én megalkottam!!!:)

Szerintem ez egy téglalap, amelynek a bal kéz felőli felső sarkát levágod; csak így lenyesed egy ferde egyenes vonallal:):):) Vagy hát lehet négyzet is, akkoris a közepétől a bal felső sarka le van metszve:)


De tényleg egyenes vonallal ám!!!:):)

Nekünk van pl olyan asztalunk, aminek az egyik sarka le van fűrészelve; és akkor még egy ilyen műanyag védőizé is lett ráhúzva:)

És akkor ott ahol le van nyesve, metszve; ott két szög van egy helyett; de az a része nem arra csúcsosodik:):):)


Tehát

__

/oo|

|oo|

----


kb ilyen csak az alap az négyzet volt, és annak nyestük le a sarkát. És igen egyébként , nem téglalap, hanem szabályos négyzetnek kell levágni a sarkát!!:)


Oda a karikákat belé csak azért raktam, merthogy nehogy szóközfelesleg miatt eltűnjön:D:D:D

2018. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Oh, hát ez így szétesett; de még így is látszik!!:)
2018. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

.._____

./.....|

/......|

|......|

--------


De így is szét fog esni XD Másold br valami Wordbe, vagy Jegyzettömbbe:D XD

2018. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*Asszem pár pontot is lehet, hogy kivett közülük,és túl nagy a sortávolság; de remélem, érthető; a felső rajz közelebb áll, de ott a "sapkáját" a legfelső vonalat kicsit még odébb kellene tolni:D Jobb kéz fele tolni még a felső vonalat:):):)


XD


.*._________

./okeoee.|

/keoeko.|

|keokek..|

-------------


Mégegy kísérlet; most képfeltöltésbe nem akarom berakni sehová:D:D:D

2018. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!