Fizika 9 házi feladat-nagyon sürgős Valaki?


1.Egy felvonó 2m/s2 gyorsulással mozog. Mekkora tartóerő lép fel a benn elhelyezkedett 100kg-os csomagra,ha a lift felfelé indul el?

2.Mekkora erőt kell kifejteni, hogy egy 50 kg tömegű kocsi indulástólszámítva 10s alatt 72km/h sebességre tegyen szert, ha álló helyzetből indul?

3.Egy 1000kg tömegű autó állandó 110km/h sebességgel halad.Mekkora erőt kell kifejtenie a gépjármű motorjának,ha a gördülési súrlódási együttható mű=0,1? (légellenálástól eltekintünk)

4.Vízszintes talajon 2kg tömegű testet 16N húzóerővel mozgattunk. Mekkora a test gyorsulása, ha mű=0,2?

5.Egy 20fokos meredekségű és 100m hosszú lejtőn lefelé csúszik egy 100kg tömegű test.A csúszási súrlódási együttható 0,1.

Rajzold be az erőket és határoz meg a gyorsulást!



2018. dec. 19. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1. F = m * a. Ezt kell hozzáadni a súlyhoz.

2. a = Δv / Δt és F = m * a. Ügyelj a mértékegységekre!

3. Ez hülye feladat, mert ilyen sebességnél a légellenállás már sokkal jelentősebb, mint a gördülési ellenállás. F(görd) = μ * F(súly). A sebesség nem tényező.

4. F(súrl) = μ * F(súly) A súrlódási erőt le kell vonni a húzóerőből, ennyi marad gyorsulásra. a = F / m

5. Rajzolni nem fogok.

2018. dec. 19. 18:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm...esetleg valaki még?:D
2018. dec. 19. 19:11