Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit nevezünk egy művelet...

Mit nevezünk egy művelet duálisának?

Figyelt kérdés
Egy informatikai témájú .pdf-ben azt olvastam, hogy az éselés duálisa a vagyolás. Pontosan mit jelent ez?

2019. jan. 5. 00:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked tökéletesen definiálni, de valamiféle ellentettet jelent. Az általad említett informatikai példánál valami ilyesmi:

Éselésnél egyszerre több feltételnek kell teljesülnie hogy egy állítás igaz legyen. Tehát 1+1=1 vagy valami ilyesmi. 1, tehát az első feltétel teljesül. 1, tehát a második feltétel is teljesül. Valamint az eredmény is 1, ezáltal az állítás igaz.


Vagyolásnál viszont a megadott több feltétel közül elég egynek teljesülni, hogy igaz állítást kapjunk: 0 (nem teljesült feltétel)+1(teljesült feltétel)=1(igaz állítás)


Azért duálisa egyik a másiknak, mert ellentettje is egymásnak. A legegyszerűbb példa erre a két szám: 1 és -1.

Ellentettek ezáltal duálisak is.


Remélem érthetően meg tudtam fogalmazni és segítettem!

2019. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!