Rionen kérdése:

[ (1+ (1/s) (1/ (2s+1) ) ]/ [1+ (1+ (1/s) (1/ (2s+1) ] Hogyan?

Tudom az alapvetőket, de világért sem jön ki.

2019. jan. 9. 12:56
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
De ez egy mezei algebrai tört amit ki kell bogozni mind1 h utánna mit szolgál. Az eredmény tudom de a folyamat kell. A behelyettesítéssel én nem lettem beljebb...
2019. jan. 9. 17:18
 12/45 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gond az én megoldásommal (legelső válasz)? Felbontottam a zárójeleket, ha még mindig nem elég jó, akkor vidd tovább az egyenletet, pl. végezd el az osztásokat a tanult azonosságok alapján. Vagy írd fel, hogy mi a teljes feladat és minek kellene kijönnie... Vagy ezerféleképpen fel lehet írni más alakban, ne nekünk kelljen már kitalálni melyik alakra jutott a szerző.
2019. jan. 9. 17:33
 13/45 anonim ***** válasza:

Végezzük el akkor előbb a műveleteket:


(1+ (1/s) (1/ (2s+1))=

=1+1/(2s^2+s)=

=(2s^2+s)/(2s^2+s) + 1/(2s^2+s)

=(2s^2+s+1)/(2s^2+s)


Ezt írjuk be a helyére:


1 - 1/((2s^2+s+1)/(2s^2+s)+1)


Akkor most csak a nevezőben kell számolni:


(2s^2+s+1)/(2s^2+s)+1=

=(2s^2+s+1)/(2s^2+s) + (2s^2+s)/(2s^2+s)=

=(4s^2+2s+1)/(2s^2+s)


Tehát ezt kapjuk: 1 - 1/[(4s^2+2s+1)/(2s^2+s)], azt osztó tört reciprokával szorzunk, így 1 - (2s^2+s)/(4s^2+2s+1) lesz belőle.


Ezt még tovább lehet számolni, hogy csak egy tört legyen a vége:


(4s^2+2s+1)/(4s^2+2s+1) - (2s^2+s)/(4s^2+2s+1) = (2s^2+s+1)/(4s^2+2s+1)


De jó lenne tudni, hogy konkrétan milyen végeredményt vársz, mert még ezzel is tovább lehet több irányba számolni.

2019. jan. 9. 17:41
 14/45 anonim ***** válasza:

"az fel se merül benned, hogy esetleg nincs módom elmenni a könyvtárba"


Mi az hogy nincs módod? Akkor elküldesz valaki mást, ha épp beteg vagy.


"A kérdésből látszik, hogy én megpróbálok tenni ellene,a váladzodból látszik, hogy te nem."


Eddig nem tettél semmit. Megmondtam, hol kell utánanézni, ha nem mutatsz hajlandóságot felé, akkor sajnálom. Ha egy kis akaratod is lett volna, akkor rákerestél volna az interneten, és letöltötted volna scannelt formában. Persze van, akinek még ez sem megy.



De ilyen hozzáállással ez a vizsga bukta lesz. Ahogy elnézem, még a Bode-diagramok sem mennek. Pedig azzal a megoldást is ellenőrizhetnéd...

2019. jan. 9. 18:35
 15/45 A kérdező kommentje:
A végeredmény (s+1)/(2s^2+2s+1). különben megnéztem a kiírásomat és tényleg bután írtam a zárójelet (hülyeségem mentsége, melóból kétségbe esve) Helyesen [(1+1/s)(1/(2s+1)]/[1+(1+1/s)(1/(2s+1))], na de most átnézem a válaszokat, ha már hazaértem...
2019. jan. 9. 19:18
 16/45 A kérdező kommentje:

Kedves jóakaróm, néha bánom, hogy nem születtem olyan okosnak mint Te. Ennyire frappáns rámutatást, hogy a a Bode diagrammal való ellenőrzét valóban nem találtam volna ki.

Pedig az eredményből látom, hogy a pólusoknál a valós rész negatív így aszimptotikusan stabil és hát ezért BIBO stabil is. A Bodenál meg két koordináta rendszert is kell húznom aminél tuti ott marad az ujjam a vonalzónál és lesz ott egy pukla. Nem kell hülyének nézni azért a másikat mert ez nem áll neki meg fejben.Viszont nagyon szépen tudok havat lapátolni. Nem igazán érdekelnek az inteligens rendszerek se a jelek se a szabályozástechnika se az irányítástechnika, de bent van a tanrendben, és kész. Ha majd kell ez nekem valaha valamire akkor remélem megértem, ha nem akkor pedig másik állást keresek. Addig viszont ugyanakkora jelentősége van mint, hogy emlékszem a Csokonai A Reményhez című versére.


Az pedig, hogy nem teszek érte semmit? Feltettem egy kérdést, amire ha választ kapok jó, ha nem tovább kutakodok. Nagyon bekerültem a bögyödbe, pedig én is csak ugyanolyan idióta vagyok mint akit mindennap látsz a tükörbe.De ne veszekedjünk. Kössünk egyességet. Én megkapom a 2-esem és boldog leszek , te meg elmész a .. tescoba szotyiért. :D

2019. jan. 9. 19:40
 17/45 anonim ***** válasza:

"Pedig az eredményből látom, hogy a pólusoknál a valós rész negatív így aszimptotikusan stabil és hát ezért BIBO stabil is."


Örülök, tényleg így van. Jótanácsként: a stabilis elnevezést kell használni, mert úgy precíz, és nem pedig stabil, az pongyola.



"A Bodenál meg két koordináta rendszert is kell húznom "


Níilván, de azért vizsgára tanuld meg a Nyquist-diagramot is.


"Nem igazán érdekelnek az inteligens rendszerek se a jelek se a szabályozástechnika se az irányítástechnika, de bent van a tanrendben, és kész."


Remélem azért, a többi szakmai tárgyaknál nem ez a hozzáállásod.

2019. jan. 9. 20:28
 18/45 A kérdező kommentje:
A Nyquist is megy bár az nekem nyuszis marad. Ne aggódj a többi szakmai megyegél elmuzsikálgatok, de örülök, hogy megenyhültél. Nekem viszont feldobtad a délutánom :D
2019. jan. 9. 21:22
 19/45 anonim ***** válasza:
0%

Aztán még a multkor ennek akartam adni egy máttrixszal kapcsolatos feladatot. Persze kiderült, mennyire nem megy neki még az analízis sem, nemhogy a mátrixalgebra.

Szóval már oda sem adtam neki a feladatot, mert nem érdemli ki.

2019. jan. 9. 21:59
 20/45 A kérdező kommentje:
Megoldottam,jejeje. Köszi mindenkinek a segítséget és a motivációt:D
2019. jan. 9. 22:16
1 2 3 4 5