Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » [ (1+ (1/s) (1/ (2s+1) ) ]/...

Rionen kérdése:

[ (1+ (1/s) (1/ (2s+1) ) ]/ [1+ (1+ (1/s) (1/ (2s+1) ] Hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom az alapvetőket, de világért sem jön ki.

2019. jan. 9. 12:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"de arra nem jöttél rá, hogy az R(5;5) esetén Ramsey-számot kérdeztem?"


Hogy konkrétan nem neveztem meg, nem jelenti, hogy nem jöttem volna rá...


"Egyrészről válaszoltam a kérdésre."


De az rossz, ezt már megbeszéltük, és be is láttad. Kár szépíteni.


" Azonban az sem igaz, hogy nem értek hozzá."


Na aztán mégis mit hallottál a diffegyenletekről okostojás?


"Mikor sikerül megértened, hogy nem mindenkinek az életcélja a matematika"


De ha a kérdést valaki meg akarja oldani, akkor előveszi a könyvet, ez a minimum, amit ajánlottam. A hanyagságon nem tudok segíteni.


Nem kell életcélnak lennie a matematikának ahhoz, hogy bemenj a könyvtárba. De aki buta akar maradni, senki nem tartja vissza, elvégre demokrácia van.

2019. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

"Hogy konkrétan nem neveztem meg, nem jelenti, hogy nem jöttem volna rá..."


Pedig de, jelenti... Te mindig mindenbe belelátod "amit kell", és akkurátusan a fejéhez vágod a másiknak, hogy mi az, hogy ő nem látja, most meg itt bohóckodsz velem az általános iskolás hozzárendeléssel... Ebből következően nem tudtad, hogy mit is kérdezek.

De lehet szépíteni; ha már tudod, hogy miről van szó, akkor várom a válaszod (meg úgy néhány matematikus is, elvégre ez egy eléggé nyitott probléma, és te úgyis mindent tudsz...).


"De az rossz, ezt már megbeszéltük, és be is láttad. Kár szépíteni."


El vagy tévedve... Nem láttam be, hogy rossz. Ebből is látszik, hogy egyszerűen képtelen vagy megérteni, amit leírok...

Pont, hogy azt mondtam, hogy adott egy algebrai tört, amihez semmilyen instrukció nem társult, innentől kezdve gyakorlatilag szabadon lehet értelmezni (erre hoztam a kenyeres példát, de minek... meg az alaphalmazosat is, ahol meg a szavak értelmezése volt a legnagyobb problémád...). Sőt, azt is felvetettem, hogy önmagában egy algebrai tört meghatározza-e egyértelműen a problémát is, amire te semmit nem reagáltál (erre hoztam "alaphalmazosat" ahol meg a szavak értelmezése volt a legnagyobb problémád)... Szóval hallgatólagosan igazat adtál nekem.


"Na aztán mégis mit hallottál a diffegyenletekről okostojás?"


Majd ha változik ez az indokolatlanul lekezelő hangnem, esetleg beszélgethetünk róla...


"De ha a kérdést valaki meg akarja oldani, akkor előveszi a könyvet, ez a minimum, amit ajánlottam. A hanyagságon nem tudok segíteni."


Te is tudod, hogy ezt nem erre írtam... Nem a konkrét feladatról van szó, hanem úgy általában a stílusodról. Már ezt is számtalanszor leírtam; ha valaki valamihez nem ért, akkor ő rögtön "sötét", "idióta", "hülye", és még sorolhatnám. Sőt, te még akkor is hülyének írod le az embert, ha egyébként jót írt (az adott szinten való megértéshez), de te elvársz mindenféle matematikai absztrakciót, ráadásul ordenáré hozzáállással (mintha legalábbis mindenkinek a főnöke lennél, vagy nem tudom... ja de, mégis, te istennek képzeled magad...).


"Nem kell életcélnak lennie a matematikának ahhoz, hogy bemenj a könyvtárba. De aki buta akar maradni, senki nem tartja vissza, elvégre demokrácia van."


És újra; aki nem foglalkozik a matematikával, az csak buta lehet... Mondjuk neked sikerül úgy is butának lenned, hogy értesz hozzá...

2019. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"De lehet szépíteni; ha már tudod, hogy miről van szó, akkor várom a válaszod (meg úgy néhány matematikus is, elvégre ez egy eléggé nyitott probléma, és te úgyis mindent tudsz...)."


Alsó és felső becslést tudok mondani. A pontos érték még nem ismert.

Engem igazából nem is ösztönöz ez a példa, mert a kombinatorika kevésbé érdekel.


Nyilván téged meg az analízis nem érdekel, meg a diffegyenletek, itt a kör be is zárul. Nem is várom, hogy bármit is írj a diffegyenletekről, bár az ellenkezőjével meglepnél.

2019. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"Alsó és felső becslést tudok mondani. A pontos érték még nem ismert."


Nem az volt a kérdés, hogy ismert-e, hanem hogy te meg tudod-e adni. Elvégre te az összes problémához úgy állsz hozzá, hogy mindenkinek MINDENT tudnia kell, máskülönben óhatatlanul leostobázod. Akkor, te most ostoba vagy, vagy mi?

Ha meg annyira az analízisért vagy oda, akkor ott is vannak nyitott kérdések, például a Riemann-sejtés. De, mivel hogy te istencsászár vagy benne (de legalábbis annak állítod be magad), annak megoldása is csípőből kellene, hogy menjen.


"Engem igazából nem is ösztönöz ez a példa, mert a kombinatorika kevésbé érdekel."


Milyen érdekes... Téged nem ösztönöz, ezzel a téma le van zárva. Ha mást nem ösztönöz valami, akkor ő "buta marad".

Nem gondolod, hogy csúnyán kettős mérce? ...


"Nyilván téged meg az analízis nem érdekel, meg a diffegyenletek, itt a kör be is zárul. Nem is várom, hogy bármit is írj a diffegyenletekről, bár az ellenkezőjével meglepnél."


Valóban, kevésbé érdekel. Persze ezzel a ténnyel a megtestesült sátán vagyok a szemedben, legalábbis az eddigi reakcióidból könnyedén következik ez. Viszont ez nem jelenti azt, hogy nem értek hozzá, de nem fogom neked ecsetelni. Nyilván olyan szinten nem, mint te, de azért a "nem is hallottam rólá"-tól messzebb vagyok.

2019. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"Nyilván olyan szinten nem, mint te"


Ezt tudtam eddig is, nem mondtál vele újat.

A Riemann-sejtés pedig valóban egy nyitott kérdés, bár nem tisztán csak analízis van a háttérben.

2019. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!