Hogy kell kiszamolni egy fuggveny ertekkészletét és értéktartományát?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értem ;( segítsen valaki légyszi!

f(x)=2*|x+3|-4 —> abszolútérték függvény

f(x)= -4x+3 —> elsofoku fuggvény

f(x) = x a masodikon —>másodfokú fuggveny

Ezeknek kellene kiszamitani az Ékkészletét+ é.tartomanyat

Köszönöm előre is ;))))



2019. jan. 16. 16:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"nekunk a tanar valami kifele es befele nyilo kapcsos zarojeleket irt fel oran mikor Ertekkeszletet kellett megallapitani es nem tudom mi alapjan van hogy merre nyilik a kapcsos zarojel"

Igen, ezt hívják úgy, hogy intervallumjelölés és az nem kapcsos zárójel, hanem szögletes. :)


* A zárójel állása azt jelzi, hogy a leírt szám még beletartozik-e az intervallumba vagy sem. Ha beletartozik, akkor a szám felé áll a zárójel, ha nem tartozik már bele, akkor a számtól elfelé áll.


Pl. (halmazokkal írom, mert úgy talán érthetőbb):


[5;8] = {5, 6, 7, 8}

]5;8] = {6, 7, 8}

]5;8[ = {6, 7}

[5;8[ = {5, 6, 7}


* Amit érdemes még tudni, hogy végtelen esetén mindig nyílt állásban van a zárójel, tehát:


]-végtelen;8]

[8;végtelen[

]-végtelen;végtelen[


* Ha az intervallum hiányos, akkor lehet halmazjelölést is használni az intervallum felírására.


Pl. 1/x függvény x=0-ban nincs értelmezve, tehát a 0 nem tartozik bele az intervallumba. Ezt így lehet felírni (U = UNIO):


]-végtelen;0[ U ]0;végtelen[


Vagy: ]-végtelen;végtelen[ \ {0} (-végtelentől +végtelenig, kivéve belőle a "0").

2019. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, ezt rosszul tudtam; x-hez van rendelve, és nem x-et rendeljük (bár a nyíl, szerintem, inkább az utóbbival lenne logikus).
2019. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!