2019. jan. 30. 11:36
 1/5 bollocks ***** válasza:
Igazold, mutasd ki.
2019. jan. 30. 11:40
 2/5 2*Sü ***** válasza:

Most így kutyafuttában, csak az első kérdés:


> Igazoljuk, hogy xyz≠0?


Mikor lenne xyz=0? Ha valamelyik tényező nulla.


Ha kettő, vagy három is nulla az x, y, z közül, akkor az egyenlet valamelyik törtjében a nevező nulla lenne, a nullával való osztás meg értelmezhetetlen.


Ha csak az egyik nulla – mondjuk az x – , akkor nézd meg, mi történik, ha behelyettesíted x helyére a nullát, mit kapsz, ha elvégzed az egyszerűsítéseket…

2019. jan. 30. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
..Dübörög a szokásos délutáni leckeíró automata.
2019. jan. 30. 15:53
 4/5 dq ***** válasza:
Ezt nem ismertem, de nagyon cuki.
2019. jan. 30. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

y/(x+y) + z/(y+z) + x/(z+x) =

= (y + x – x)/(x + y) + (z + y – y)/(y + z) + (x + z – z)/(z + x) =

= 1 – x/(x + y) + 1 – y/(y + z) + 1 – z/(z + x) = …

2019. márc. 7. 15:09