Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell helyesen leírni...

Hogyan kell helyesen leírni azt, hogy "hidegmelegvízelszámolás" és milyen szabályt kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Én így írnám:

hideg-, melegvíz-elszámolás


A második kötőjel a 6:3-as szabály :) 3 tagú összetételeket kötőjelezünk, ha hosszabbak 6 szótagnál.

2019. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell vessző.


hideg-melegvíz-elszámolás


A hidegvíz és a melegvíz összekapcsolása: hideg-melegvíz, ehhez kapcsoljuk kötőjellel az elszámolás kifejezést:

2019. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Tudsz mondani olyan szót, ahol az ellentétes jelzők kötőjellel vannak összekapcsolva?

pl. piros-kék ceruza - itt a konkrét ceruza egyszerre piros és kék. De a víz nem lehet egyszerre hideg és meleg, így ez felsorolás, a hidegvíz-elszámolás és a melegvíz-elszámolás összevonása. Melyik hangzik jobban?

a. Kovács József hideg-, melegburkoló mester

b. Kovács József hideg-melegburkoló mester

c. Kovács József hideg-meleg-burkoló mester

Én a felsorolást nem tenném összetett szóba, mert igazából nem egy dolgot nevezek meg. Gyors- és gépíró vagyok - ez a megszokott. Ennek mintájára igazából a "hideg- és melegvíz-elszámolás" lenne a magyaros, csak akkor már nem a feladatot oldjuk meg :)


Megj.: a bürokráciának külön szabályai vannak, láttam már ilyen hivatalos állami szakképzettséget igazoló okmányt, hogy XY kisteljesítményű kazánfűtő :) Pedig nem arról van szó, hogy nem szívlapáttal dolgozik, csak a normál lapát hegyivel pöccint oda némi tüzelőt, hanem hogy a kazán kisteljesítményű, amit fűt, így szerintem kisteljesítményűkazán-fűtő lenne.

2019. márc. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!