Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Keressük meg az f (x, y) = xy...

Keressük meg az f (x, y) = xy függvény maximumát és minimumát az x^2 + y^2 = 4, y ≥ 0 félkörön! Hol rontom el a megoldást?

Figyelt kérdés

Belső pontok:

f(x szerinti derivált)=y=0

f(y szerinti derivált)=x=0

Ebből a P pont, ami lehetséges szélsőértékhely; P(0,0).

Megnézve a második deriváltakat,

fx"=0, fy"=0 fxy"=fyx"=1 a Hasse-mátrix -1 lesz, így 0,0 nyeregpont.


Határpontok:

F(x,y,L)=xy-L(x^2-y^2-4)

Ebből deriválva lehetséges sz.é. helynek a (0,2) pont jött ki, ott a függvényérték 0. Ez a megoldás jó? kirajzoltam a függvényt, és nem vagyok benne biztos, hogy ezt kellett volna kapnom..:/


2019. márc. 30. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ha jól látom, ennél a kérdésnél neked már úgy fél hete nem esett le, hogy a kör területét/henger térfogatát rosszul írtad fel."


Amit te rossznak itélsz (képzetlenségedből adódóan) az nem feltétlen rossz is...


"Én hittem abban, hogy az itteni megoldásodban ez a rész egy szép gondolatmenetet takar, de hiába kérem, nem magyarázod el. "


Csakhogy tégedet idézzelek:


"De még egyszer nem fogom leírni, mert a végén még megtanulod"



Tőlem is várd ugyanezt. Plusz még mivel rosszindulatú, lepontozó, kötekedő vagy, ne is várj tőlem semmit. Nem fogok neked semmit elmagyarázni, majd megtanulod máshonnan az anyagot ahonnan akarod. Legfeljebb megbuksz érettségin,az már a te bajod.

2019. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

> „Amit te rossznak itélsz (képzetlenségedből adódóan) az nem feltétlen rossz is...”

Merthogy a kör területe szerinted r-rel arányos? Nem tudom, hogy ez hogyan függ össze azzal, hogy mennyire vagyok képzett, szóval ezt inkább tényleg ne is magyarázd. Ha csak azt tudod felhozni indoklásként, egy állításod mellett, hogy valaki hülye, akkor te is elég gyenge képzést kaphattál.


> „Plusz még mivel rosszindulatú, lepontozó, kötekedő vagy, ne is várj tőlem semmit.”

Bárki megnézheti a toplistán, hogy én nem pontoztam senkit. [link]

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__topli..

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__toplista – Klindra

És ezt te is nagyon jól tudod, mert itt arra hivatkozol, hogy privátban „zaklatlak”:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__9..

Szóval már sokadjára kaplak hazugságon, és ezzel is bizonyítod, hogy mennyire gerinctelen kis csigabiga vagy, aki folyton a pontjai miatt sír. – De legalább jó volna, ha közben nem személyeskednél! – Hiú ábránd…

A rosszindulattal kapcsolatban pedig itt olvassátok el a #13-as (2018. ápr. 30. 23:47) hozzászólást:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif.. – „Nevetséges és visszataszító az a fajta megnyílvánulás, amit ez csinál.”

Én meg még próbáltalak téged 'emberként' kezelni, és privátban jelezni a problémát…


> „Legfeljebb megbuksz érettségin,az már a te bajod.”

Inkább nem megyek érettségire, nem akarok a hozzád hasonlók közé tartozni.

2019. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-es csigabigácskám (vagy zöld szemes ostorost választasz? Nekem mindegy...), ha te valamit nem értesz, az azért van mert tájékozatlan vagy képzetlen vagy. Ez nem az én hibám...Persze van, akinek még a szövegértés sem megy.
2019. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Látom provokálsz, mert te csak azt élvezed, hogy valaki képzetlenebb, mint te vagy… Muszálj?


> „De hát tudjuk, hogy te már középiskolából is kibuktál, ennél több nem is várható tőled...”

> „Persze hogy tudatlanként képzetlenül mire fel ez a nagy kötekedésed azt nem tudom...”

> „Amit te rossznak itélsz (képzetlenségedből adódóan) az nem feltétlen rossz is...”

> „te valamit nem értesz, az azért van mert tájékozatlan vagy képzetlen vagy.”

Ezt írd le még százszor, és feloldozást nyersz. Sőt, még a gerinced is kinő, meg egy szuperszámítógép is kifejlődik a testedben. Ja, nem.


Itt még mindig nem sikerült felírnod egy kör és egy körgyűrű térfogatának hányadosát, ötödjére sem. Szóval te mire fel kötözködsz pontosan?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Csak a tisztán látás végett, mert jó áltudós módjára megint maszatolni próbálsz, ahelyett, hogy érdemben reagálnál:

> „De nem baj, majd megfejted magad, mert hogy én neked nem vezetem le az biztos...” – te, #5 márc. 31. 12:30.

> „egy fontos lépéséről még csak én emlékeztem meg ennél a kérdésnél, ezek szerint mégse olyan fontos. De még egyszer nem fogom leírni, mert a végén még megtanulod.” – én, #10 tegnapelőtt 18:35 (ápr. 1. 18:35)

> „Csakhogy tégedet idézzelek: "De még egyszer nem fogom leírni, mert a végén még megtanulod"” – te, #11 tegnapelőtt 20:17

Egyrészt én mást kértem, hogy vezess le (mint amire a #5-ös hozzászólásodban reagáltál), másrészt tényleg többször leírtam, a fontos részt (amibe eddig nem is kötöttél bele), de ha valaki (akár te), kiemelnéd valamelyik hozzászólásomból, hogy ezt nem érted mit jelent, vagy miért van rá szükség, akkor készségesen elmagyaráznám. Harmadrészt meg láthatod, hogy effektíve magadat idézted. (Oké, lehet, hogy neked itt már pont nem magyaráznám el… De bárki láthatja, hogy kiérdemelted.)


> „Persze van, akinek még a szövegértés sem megy.”

A szövegértéssel kapcsolatban pedig továbbra is ez a mérvadó, ha valaki megpróbálna igazságot tenni köztünk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__9..

Egy teljesen rossz válaszra azt írod, hogy az a jó, csak azért, hogy belém köss, és lejárass. Utána annyi a magyarázatod, hogy „nyilván úgy értette”. De legalább világossá tetted, hogy az idempotens mátrixokról fogalmad sincs. Pedig a mátrixok egyetemen állítólag első féléves anyag, néhol már középiskolában is elmondják. Persze ennyi hazugság után nem volna meglepő, ha a diplomádról vagy akár érettségidről is hazudnál. Én legalább egyenesen bevallom, hogy mi a helyzet, de igyekszem érthetően és világosan magyarázni, hogy egyértelműen kiderüljön, ha elrontottam valamit (mint ahogy most is), mert hát tényleg elég képzetlen vagyok. Te pont az ellenkezőjére törekszel: nagy tételek nevét és bonyolultabb fogalmakat emlegetsz hivatkozás nélkül; új paramétereket vezetsz be, de nem határozod meg őket, maszatolsz, ha valamelyik részébe belekötnek a hozzászólásodnak, akkor inkább csak arra hivatkozol, hogy a másik képzetlen (és csak ezt ismételgeted folyamatosan), mert hát te magad sem érted, amit leírtál, nem hogy el tudd magyarázni.


Végül, mert te most már azt írsz, amit akarsz, mindegy, úgy se tudsz mást, csak hogy képzetlen vagyok:

> „Hogy te egyenlőek gondolod magadat a hozzászólásaiddal, és bármely a hozzászólásaidat érő kritikát személyes támadásként élsz meg, az egy súlyos probléma, menj el vele orvoshoz/pszichológushoz; de ne sértegess másokat folyamatosan! KÖNYÖRGÖM!” – (Tőlem, a linkelt mátrixos kérdés alól.)

2019. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Muszálj?" "vashenger belő"


Látom, a helyesírás sem megy...

2019. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!