Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Python programozási nyelv...

Python programozási nyelv beadandó?

Figyelt kérdés

Sziasztok két feladatban lenne szükségem a segítségetekre


1:

Írjon egy függvényt, ami listában kap meg számokat b1 számrendszerbe ábrázolva és

b2 számrendszerbe konvertálja azokat. A függvény paraméterként kapja a b1, b2

számokat is.


2:

Tekintsük a következő egész számokból álló ai sorozatot: a1 = 1 és minden i ≥ 2 esetén

ai egyenlő az aj (j < i) elemek számjegyeinek összegével. Pl.: 1, 1, 2, 4, 8, 16, 23, 28,

38, … . Írjon programot, amely meghatározza az n-dik indexű elemet. Az n index értékét

a standard bementről olvassa be!



Már a kérdéssel magával is problémám pl mi a za b1 és b2 számrendszer?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
b1 és b2 a szamrendszer alapjai. Vagyis ha pl b1=2, b2=10 akkor kettes szamrendszerből váltunk tizesbe. B1 es B2 paraméterek vagyis olyan függvényt kell írj ami mindenféle szamrendszerrel tud dolgozni. TIPP: a szamrendszer alapja minimum 1 és gondolom a tört számok sincsenek megengedve.
2019. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit off. De így már értem, hogy miért is olyan rossz a magyar oktatás..

Nekünk olyan beadandóink voltak egyetemen Angliában, hogy írj egy fullra kész programot java-ban egy foglalóirodának akik utazásokkal foglalkoznak, ennyi országban, ennyi hotel per ország, áral, listázás, számla összegzés stb stb.


Sosem babráltunk olyan sokáig az efféle feladatokkal amire épp választ keresel.

2019. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az jó, gondolom az első bemutatkozó óra után mindenki meg tudta csinálni másnapra a feladatot Angliában.
2019. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első feladat esküszöm én sem értem. Először a b1, b2-re számrendszerként hivatkozik a feladat, aztán a végén már azt írja, hogy azok a bemenő paraméterek, amik számok. Biztos, hogy jól másoltad le a feladatot? Mert szerintem úgy lenne logikus, hogy b1 a bemeneti számok, b2 pedig a bemeneti számok számrendszere és ha pl. 2-es számrendszert kap a függvény, akkor 10-esbe váltja át és fordítva.
2019. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: a b1 és b2 a két számrendszer ALAPJA, tehát számok, de ez a feladat olyan pongyolán van megfogalmazva, hogy az érthetőség rovására megy... Ráadásul nem is kezdőnek való feladat, mert tetszőleges számrendszerbe való átváltás algoritmusa azért nem triviális... a gmpy-t meg biztos nem ismeri egy kezdő, meg gondolom nem is az a cél.
2019. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1. éves hallgató vagyok, Pog1 lenne a tárgy neve, de az oktatás tényleg borzalmas.. A feladatot pontosan másoltam be, az oktató honlapjáról, de ha szükséges be tudom linkelni is. Az eddigi válaszokat köszönöm mindenkinek!
2019. ápr. 15. 09:05
 7/8 A kérdező kommentje:

A második feladathoz írtam egy programot, ha valaki hozzáértőbb vetne rá egy pillantást azt megköszönném:


n=int(input("Adj meg egy számot:"))

j=1

s=1

while s<n-1:

def digit_sum(j):

num_str = str(j)

sum = 0

for i in range(0, len(num_str)):

sum += int(num_str[i])

return sum

j=j+digit_sum(j)

s+=1

print(j)

2019. ápr. 15. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél attól függ, mit tanultatok, mit lehet használni. Legegyszerűbb, ha egy köztes számrendszeren keresztül váltod át, de lehet direkt is.

Tipp: Ha mondjuk d1, d2,.. a szám számjegyei, akkor:

adott szám = d1*b1^0 + d2*b1^1 + d3*b1^2 + ...

Ha 10-nél nagyobb számrendszer, akkor persze az a,b,c.. karaktereket át kell alakítani 10,11,12.. számokká.


A másodiknál nem kell minden alkalommal előlről számolni a számjegyeket, elég tárolni, hogy épp hol tartasz, és az aktuálisat hozzáadni. Ez minden új elemnél megadja az előzők jegyeinek összegét.

2019. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!