Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sárga függvénytábla kémiából?

Sárga függvénytábla kémiából?

Figyelt kérdés

Most fogok emeltezni, és hát egy fehér van nekem, Nemzeti Tankönyvkiadó, 2001.

Ez is jó? Vagy a sárga "jobb" (mitől)?

Szerezzem be gyorsan? Szerintem könyvtárból még meg tudnám szerezni.



2019. máj. 11. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A fehér sokkal részletesebb.
2019. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Komolyan? De akkor miért mindenki a sárgát javasolja (vagyis már több helyen olvastam).
2019. máj. 11. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de nekem kétfélr van, s a sárgában kevesebb dolog volt. De nem tudom milyen pontosan a tied. Amúgy manapság a sárga van a legtöbb helyen. Jobban átláhatónak találják, kevesebb "felesleges" infó.
2019. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a tanárom anno úgy mondta, hogy aki ötösre hajt, az válassza a fehéret, aki a kettesre, az pedig a sárgát. Miért? Mert a sárgában bár kevesebb info van, de azok érthetőbben vannak megfogalmazva, így nullához konvergáló tudással is könnyebben megérthetőek a képletek. A fehérben ugyan több info van, cserébe nem konyhanyelven van megfogalmazva.


De egyébként alapszabály, hogy azt használd az érettségin, amelyiket ismered. Az utolsó percekben már ne variálj ezen.

2019. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sárgát vetetik meg általában még az első évben, azért ajánlják azt. Fehér fvtáblája nálunk csak azoknak volt, akik saját maguk szerezték be vagy idősebb testvértől maradt meg stb.

Szerintem vidd mindkettőt, abból baj nem lehet. A kémiás részét nem ismerem túlzottan, de matekból van, ami csak az egyikben van benne, van, ami meg a másikban (vagy az egyikben sokkal érthetőbb). Lehet, hogy kémiából is van ilyen. A lényeg, hogy ha viszel sárgát, előtte nézegesd meg otthon alaposan, ha segít, címkézd fel és ha könyvtári, akkor ellenőrizd, hogy nincs-e benne kézzel beleírt puska, amibe beleköthetnének a vizsgán.

Sok sikert!

2019. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt használom, és a kettőt "ollózom" össze magamnak. Valami a fehérben van csak pl. aminosavak, ami nincs a követelményben, hogy tudd az oldalláncukat, viszont 2015-ben kérdezték, és az csak a fehérben van benne. Viszont a sárga sokkal, de sokkal érthetőbb, és valami meg abban van kicsit részletesebben.
2019. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!