Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából kérhetek kis segítsé...

Fizikából kérhetek kis segítséget?

Figyelt kérdés

Egy gondolat nem tiszta számomra a munkával kapcsolatban.

Vegyük például az emelési munkát. Ugye W=F*h.

A kifejezett erő elvileg megegyezik a nehézségi erővel, ami Fg=m*g, így az emelési munka W=m*g*h.

Az lenne a kérdésem, hogy ha a kifejezett erő megegyezik a nehézségi erővel, akkor nem az kéne hogy legyen, hogy a test nem mozdul el sehova?


2019. máj. 20. 00:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szíves segítségeteket. Többé-kevésbé talán értem.


Mindenesetre a fizikát továbbra is gyűlölöm, meg azokat is, akik ráerőltetik a gyógyszerész hallgatókra.


Csak éljem túl ezt az 5 évet.

2019. máj. 21. 01:07
 12/21 anonim ***** válasza:
Gyógyszerésznek tényleg felesleges. De a fizika a világ működéséről szól, így egy intelligens élőlénynek illik valamennyire ismernie.
2019. máj. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló,

ezt írod:


"Az elmozdulás ugyanis nem az erőhatástól függ! Ha egyenesvonalú egyenletes mozgást végez, akkor is kiegyenlíti egymást a két erő, az elmozdulás mégsem zérus..."


De igen Földi körülmények között igaz. A súrlódás következtében, ha az asztalra teszel egy tárgyat és egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, akkor megfog állni az asztal súrlódása és a légellenállás következtében (kinetikus energiát veszít).


"Az a feltétel, hogy szumma F = 0, nem csak statikus egyensúlyra igaz, hanem az egyenesvonalú egyenletes mozgás esetén is fennáll. (az inerciarendszerek függetlensége is ezzel kapcsolatos, v.ö. Galilei transzformáció)."


Értem én hogy most tanultad a Galilei transzformációt és nagyon tetszik. Rendben is van a dolog, de itt tényleg te zavarod össze a kérdezőt mert nem tudja elképzelni a dolgot. Nézd most azt írtuk neki, hogy felemel egy tárgyat, elhelyezi és egyenes vonalú egyenletes mozgást végez (vagy áll).


Kedves kérdező, valóban nincs szüksége a fizikára egy középszerű gyógyszerésznek, aki csak kiadja a gyógyszert, ez való igaz. De tudod nem tudni, hogy ki lesz a későbbiekben tényleges gyógyszerész, aki ipari/egyetemi kutatásokban részt vesz. A természettudományos alapozok inkább nekik szólnak. Ha csak bolti gyógyszer árus akar lenni valaki, az tényleg kitanulható lenne max félév alatt egy OKJ-n. Az meg végtelenül elszomorít, hogy egy egyetemistának ez a szintű mechanikai feladat problémát okoz. Remélem a későbbiekben, ha már levizsgáztál fizikából belátod majd, hogy miért is kell tanulni ilyen alapvető dolgokat az egyetemen.

2019. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A 8-as nagyon is jól írta, te beszélsz zöldségeket. Nincs külön "földi fizika" meg "nem földi fizika".


Ha állandó sebességgel húzol egy testet egy súrlódó felületen, a két erő akkor is pontosan egyenlő, és az eredőjük nulla. A test épp azért fog megállni, mert már nem húzod tovább, és csak a súrlódás hat rá. Ekkor az eredő erő már nem nulla. Azaz pont ahhoz kell eredő erő, hogy a test megálljon, nem pedig ahhoz, hogy egyenetesen haladjon.

2019. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"A súrlódás következtében, ha az asztalra teszel egy tárgyat és egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, akkor megfog állni az asztal súrlódása és a légellenállás következtében"


Ekkora baromságot! Már hogy a fenébe állna meg, ha egyenesvonalú egyenletes mozgást végez?! Amit te mondasz, az a négyzetes úttörvény szerinti lassuló mozgás, ami nem egyenletes! Ha ennyire hülye vagy,legalább ne pontozgatnál le...


Tovább nem is olvasom a válaszodat, mert nincs időm a hülyeségre.

2019. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez tulajdonképpen középiskolás fizika, szóval elvileg már tudod :) Jó, manapság, mikor már szakgimiben nincs feltétlenül fizika, ez már nem biztos....
2019. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Pont azért kérdeztem, mert nem tudom.

Sem középsulis koromban, sem most nem érdekel a fizika. Mindig is utáltam.


Egész egyszerűen vizsgáznom kell belőle, ahhoz meg nem ártana tisztázni a fejben pár dolgot.

2019. máj. 22. 20:15
 18/21 anonim ***** válasza:

De most már tudod és érted, igaz kérdező?

Egyébként az bosszantó, hogy olyan tudatlanok okoskodnak, mint amilyen a #13 válaszoló is. Ha full hülye a témához,legalább maradna csendben...

2019. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Átgondoltam, küzdöttem vele, és elfogadtam, hogy ez így van.

Képtelen vagyok elképzelni, az én logikámtól teljesen messze áll. Ahogyan minden, ami fizika.

Ez van, nem nekem való, kész csoda lesz, ha vissza tudom adni valahogy vizsgán.


Mindenesetre a segítségeteket köszönöm.

2019. máj. 22. 21:51
 20/21 anonim ***** válasza:

"De igen Földi körülmények között igaz. A súrlódás következtében, ha az asztalra teszel egy tárgyat és egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, akkor megfog állni az asztal súrlódása és a légellenállás következtében (kinetikus energiát veszít)."


"Nincs külön "földi fizika" meg "nem földi fizika"."


Itt arra céloztam, hogy ha otthon az asztalra raksz egy tárgyat és adsz neki valamekkora potenciális energiát (ami mozgási energiává alakulhat, tehát mondjuk csúszik az asztalon) megfog állni, mert elveszíti azt, ezt hívtam Földi körülményeknek. A világűrben pedig (nincs súrlódás és egy idealizált esetben fel lehet tenni,m hogy nincs semmilyen erőhatás sem, ekkor) ha mozgási energiára tesz szert egy tárgy, akkor egyenes vonalú egyenletes mozgást fog végezni.


"Egyébként az bosszantó, hogy olyan tudatlanok okoskodnak, mint amilyen a #13 válaszoló is. Ha full hülye a témához,legalább maradna csendben..."

Aranyos vagy, azonban továbbra is állítom, hogy értek a témához.


"Ekkora baromságot! Már hogy a fenébe állna meg, ha egyenesvonalú egyenletes mozgást végez?! Amit te mondasz, az a négyzetes úttörvény szerinti lassuló mozgás, ami nem egyenletes! Ha ennyire hülye vagy,legalább ne pontozgatnál le..."


Félre érthetően írtam, valóban lehet úgy érteni, hogy fogod a tárgyat és húzod, ekkor nyilván a húzási erő megegyezik a súrlódási erővel és ezért lesz a mozgás egyenletes.


"Képtelen vagyok elképzelni, az én logikámtól teljesen messze áll. Ahogyan minden, ami fizika."


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy felraksz az asztalra egy tárgyat, hat rá az F=m*g, valamint van egy ellenerő is amit az asztal fejt ki, ez tartja. A kettő egyenlő ezért nyugalomban lesz.

Az előzőekben írták, hogy egyenletesen mozgohatna is hiszen az egyik Newton törvény kimondja azt, hogy vagy egyenletesen mozgos vagy áll a test ha az erők eredője nulla (én erre értettem azt, hogy ha lenne egy kis mozgási energiája azt a súrlódás következtében elvesztené és megállna a test).

2019. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!