Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes a középisk...

Szerintetek érdemes a középiskolai tanár pályát választani, vagy inkább "pain in the ass"?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom vette fontolóra, hogy esetleg tanárnak jelentkezne, mert állítólag fog kapni valamilyen plusz ösztöndíjat, gondolom a szoctám mellé. Sőt, sikeres végzés esetén még szolgálati lakással és nem túl magas, de jó közepes fizuval is kecsegtetik. Ém hezitál, mert hallott arról is, hogy egyes iskolákban a diákokkal súlyos gondok vannak, amiket eddig csak USA-beli filmekből láttunk, azon belül is a latínó osztályokban volt ez megfigyelhető (pl Mutasd meg ki vagy c. film Edward James Olmos főszereplésével, hogy csak egyet ragadjak ki a sok közül). Vagy ez egy polgárosodó országban nem jellemző?

2019. júl. 26. 02:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hogyan tudna fegyelmezni, hiszen még csak 16 éves :D de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy 18 évesen, azaz a pályaválasztáskor majd fogja tudni.


Nekem az az érzésem, hogy tanárra valójában úgy istenigazából nincs szükség egyáltalán, hiszen aki nagyon akarja, megtanulhat bármit könyvekből, internetről, és miért ne akarná? Ezért kapnak a tanárok csak egy jelképes alamizsnát fizetésképpen - az államtól, a politikától, mert lényegében ők a politikusok meghosszabbított kezei: általuk hitetik el az emberekkel, hogy a felemelkedés lehetősége adott a tanulás útján.

2019. júl. 26. 11:20
 12/14 A kérdező kommentje:

Pl a mi földrajz tanárunk felelésnél mindig ezt mondta a felelőnek, ha az nem tudott valamit: "hogy-hogy nem tudod ezt, hiszen én megtanítottam!"


Holott lényegében csak felolvasta órán a tankönyvet fennhangon, valójában egy látszattevékenység volt az egész órája.

2019. júl. 26. 11:25
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy csak rossz emlékeid maradtak. Szerintem nagyon is szükség van rájuk, persze nem olyanokra, mint itt matekon, vagy ott földrajzon.

Én most fejeztem be a gimnáziumot, és nem szereztem volna ilyen sok pontot, ha nincs az a pár tanár, akik kitették értünk a lelküket. A jó tanár felkelti a gyerek érdeklődését, nem hagyja, hogy lemondjon az álmáról, csak mert túl nehéznek tűnik, motivál, és a sok érthetetlen dolgot diákbarát szavakkal elmagyarázza. Ha valaki lecsúszik, segít felzárkózni, ha valaki kiemelkedik, segít versenyekre jutni, még jobban kiemelkedni. A jó tanár kicsit másokért él, hiszen a jövő felnőtteinek igyekszik jobb és jobb alapokat adni, hogy hivatásukban előrébb és előrébb juthassanak; a gyerek lehet mérnök, költő, diplomata, vagy akár miniszterelnök, míg ő mindig csak tanár marad.

2019. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
azért a tanár is továbbfejlődhet, lehet pl számtech tanárból rendszergazda, vagy fizika tanárból phd, hallani ilyenekről
2019. júl. 26. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!