Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mi alapján, milyen segítség...

Ti mi alapján, milyen segítséggel döntöttétek el, hogy melyik egyetemre menjetek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 5. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, hova, mi kell a felvételihez. Matekból jó voltam. Így maradt a villamosmérnök, progmat, mérnökinfó.


Máshoz nem értettem, ezért lettem programozó.

Pozitívan fogalmazva. Programozásba jó voltam, de csak munka során derült ki. :)


Nagyon nehéz dönteni, hogy milyen helyre jó jelentkezni. Ha újra kezdhetném, inkább nyelvet tanultam volna első évben és csak utána megyek tovább tanulni, mert használható magyar irodalom kevés volt elérhető, angol meg sok és jó. Sőt, gépészet lehet jobban érdekelne, mint az infó. Mondjuk most sem késő elkezdeni 10en x év munkatapasztalattal.


Egészen a záró vizsgáig nem tudtam, hogy jó helyre jelentkeztem, de az ösztöndíj ott tartott. Abból meg lehetett élni.

2019. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakot érdeklődés alapján döntöttem el, és hogy miben voltam jó. Nem szabad rágörcsölni, mert ha elmész egy szakra, még mindig út közben rájöhetsz, hogy inkább mást szeretnél.

Az egyetemet pedig az alapján, hogy az adott szakban melyik egyetem a legjobb. De bizonyos művészeti szakmáknál pl. nincs annyi lehetőség, hogy hova mész, mint pl. egy jogi vagy egy kommunikáció és médiatudomány szak esetén.

2019. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon erős voltam matekból, és programozó akartam lenni. 13 évesen már assemblyben és C-ben programoztam.


Utána elolvastam egy könyvet a reformációról, megszállt az ihlet és elmentem bölcsészkarra. Mondták, hogy ebből nem lehet megélni, de ez akkor nem érdekelt. Imádtam. Végigtoltam két bölcsész szakot párhuzamosan, majd a doktori képzést is. Csak amikor gyerekem született, jöttem rá, hogy ebből tényleg nem lehet (jól) megélni.


Úgyhogy elmentem programozni, meg közgázt tanulni, és újrakezdtem az életemet 28 évesen.


De ha azt kérdezed, ma hogy döntenék...? Nem tudom. De egy bölcsész szakot tutti ma is végigtolnék.

2019. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam hogy orvosira akarok járni. Innentől már csak az egyetemet kellett eldönteni. Elmentem mindegyik egyetem nyílt napjára. Város, közösség és kollégiumok alapján döntöttem, így eaett a választás Debrecenre, amit a mai napig nem bántam meg.
2019. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudtam kiskoromtol, hogy nem akarok irodaban ulni.

Igy olyanok voltak a fejemben hogy lovakkal akarok foglalkozni, majd jott a grafikus hosszu eveken keresztul, eszembe jutott a nyomozoi, aztan meglattam a katonasagot es jelenleg ugy erzem hogy igaz hogy gyulolom a szabalyokat, megis nekem valo. Valahogy csak ugy erzem hogy ezt kell tanuljam, ezzel kell foglalkozzak. :)

2019. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, kicsit felreerthetoen fogalmaztam, tehat a nyomozoi miatt szembekerultem az NKE egyetemmel, es feljott a katonai resze is, itt eldontottem hogy a grafikust hagyom, mindenkepp NKE, es ugye vegul a HHK resze lett belole
2019. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!