Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni az...

Mennyire nehéz bejutni az ELTE, Debreceni Egyetem vagy a Szedegi Tudományegyetem kollégiumaiba?

Figyelt kérdés
Egyedülálló szülő nevel, de nincs testvérem, illetve kiemelkedő tanulmányi/sport eredményem.

2019. aug. 6. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi helyzettol fugg nagyreszt meg ugye attol hogy hanyan jelentkeznek az adott koliba. Engem tavaly felvettek a DE egyik kolijaba pedig nem vagyunk szegenyek.
2019. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Én Szegedről tudok nyilatkozni, bár nem vagyok kolis, de egyik barátnőm bekerült, pedig neveli mindkét szülője, egy testvére van, de nem velük él, úgyhogy ebben az esetben egykének számít, átlagos tanulmányi eredménye van, egyedül annyi, hogy Budapesten lakik, vagyis a távolságra kapott azért pontot. De több helyen is hallottam, hogy több a hely, mint a jelentkező, szóval nem nehéz bekerülni.
2019. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a Debreceni Egyetemnél tudom, de szerintem minden egyetemi kolinál így van, hogy van ahova több pontot kell elérni, hogy felvegyenek, van ahova kevesebbet. Nekem van olyan idmerősöm, akit mindkét szülője neveli, van egy testvére is, viszont ettől függetlenül is felvették, ráadásul a távolságra is nagyon kevés pontot kapott. Szóval kollégium függő a bekerülés nehézsége.
2019. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!