Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira (Szeged) járnak jó...

Orvosira (Szeged) járnak jó csajok?

Figyelt kérdés
Vagy SZTE-n felül melyik karra járnak a legjobb csajok?

2019. aug. 11. 19:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

18:

Hát, egy orvos esetén tényleg elég gáz, ha karrierista.

Vagy, ha szerinted nem, akkor nem vagy tisztában a szó jelentésével.

2019. aug. 14. 14:23
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen orvosis lány, mint amit a 63%-os írt, de szerintem ez nem a többség. Egy rakás orvosis barátnőmnek van nem orvos párja, de általában értelmiségit választanak, ez igaz; de nem a pénz miatt, hanem mert hasonló intellektusú partnerre vágynak, akinek azért el lehet mondani, hogy mi volt a teszten, miket kérdeztek a vizsgán, később pedig, hogy mi volt a munkában.

Vizsgaidőszakban idegbetegek vagyunk, ezt nem tagadom :D Szegény párom szerencsére jól viseli, ő például vegyésznek tanul. Szeretem, hogy megvan a kémiás háttér, így ő is sok okos dolgot tud nekem mondani, én is neki és meg is értjük egymást.

Szerintem nem ennyire rossz a helyzet. Tényleg ismerek olyan lányt, aki úgy fenn hordja az orrát, ha valaki nem orvos vagy nem keres jól, rá se néz, alap nála a drága ékszerek, legyen autója a srácnak stb. Na ő jól rá is akaszkodott egy sebészre, és el se ereszti. De mondom. Nem ez a többség, sok aranyos orvosis is van. Az ok, hogy olyan sok orvosis/orvos párt látunk, az az idő. Nagyon sok időt töltünk együtt, és viszonylag keveset máshol, másokkal, emiatt érthető módon nagyobb valószínűséggel alakulnak ki kapcsolatok a szakon, szakmán belül.

Én a helyedben, ha találkoznék egy kedves, csinos SZTE-s lánnyal, akkor bepróbálkoznék :) legfeljebb pont olyat fogsz ki, akit fentebb leírtam. Minden más szakon is előfordulhat ugyanez. Az orvosis srácok is meséltek már cifra dolgokat például a corvinusos vagy a pszichológus csajokról.

2019. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
93%

Nálam a karrierista azt jelenti,hogy a tanulmány/munka elég fontos helyen áll valaki számára és sok időt szán arra,hogy jó legyen abban,amit csinál,nem veszi félvállról. De ez nem jár azzal,hogy valaki bunkó és lenéző. Sőt tisztelettel áll ahhoz,amit csinál.:)

De ha ti ilyen felszínesen álltok a medikákhoz,akkor a többi szakra járó lányoknál se kezdeményezzetek,sőt a diploma nélküli lányokat is kerüljétek el nagy ívben.:D

2019. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
4%
A másik ami tipikus, hogy minél inkább közelebb vannak a diplomához, annál rosszabb a helyzet. Amikor a bankettünkre mentem már komolyan hánytam tőlük, az a gőg ami belőlük áradt egyszerűen félelmetes volt... Sugárzott róluk, hogy én már orvos, én már valaki vagyok, félre csicskák itt vonul egy Istennő... Pedig ilyenkor kellene az emberben a legtöbb alázatnak lennie, hiszen mindjárt igazán élesben fog embereket ellátni. Jó példa a történetre az a csaj, aki ügyeletben szó szerint kinyírta, a betegét, mert ugyan summa cum laude végzett, de annyi agya nem volt hogy rájöjjön a HI jelzés a vércukormérőn high-t jelent. Az az egész történet semmi másról nem szól, mint a medika gőgről. Egyébként végzett orvosként az a véleményem, hogy az orvosi elvégzéséhez SEMMI extra nem kell csak sok idő, sok pénz, meg hatalmas segg. Ellentétben egy mérnöki képzéssel ahova agy is kell. És igen valóban van egy-két normális csaj is, kb. 10 százalék, magyarul elenyésző, a 90 viszont ilyen egoista idióta, aztán végzés után vagy lesz némi önkritikájuk pár beteg kinyírása után, vagy nem.
2019. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
79%
Aha, tudom már ki vagy te...😀 add már elő még 5 ezer kérdésnél ezt a cukormérős sztorit, meg hangoztasd már, hogy milyen könnyű az orvosi. Épeszű ember úgyse vesz téged komolyan.
2019. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
75%
Most nézem, te még valahol közgazdásznak adtad ki magad, most meg már hirtelen az orvosit is elvégezted? Vicc vagy 😅
2019. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

24:

Abszolút elhiszem amit írsz, attól függetlenül, hogy van a családban több orvos is (50-60 felettiek már, köztük kitüntetett orvos is), akikre tényleg azt mondom, hogy emberileg a lehető legkiválóbbak.

De azért hiszem el, amit írsz, mert én is olvastam itt a gyk valamelyik kérdésnél ezt a cukormérős sztorit, és valaki belinkelte a cikket, ami a medikus csajjal volt.

Hát kb az volt a csajnak az egészről a véleménye, hogy hát ez bárkivel megtörténhet, meg hát az élet az ilyen, hogy a beteg az meghalhat, meg egyébként is, szerinte a cukros víztől meg sem halhatott volna.

Komolyan, laikusként a hideg futkosott a hátamon, hogy egy végzett orvos hogy mondhat ilyet?!


Na jó elkanyarodtunk a kérdéstől:DD

2019. aug. 14. 18:39
 28/63 A kérdező kommentje:

27:

63%-os, amúgy tényleg hálás vagyok hogy leírtad a tapasztalataidat, egy csomó feleslegesen befektetett energiát spóroltál meg nekem.

2019. aug. 14. 18:41
 29/63 anonim ***** válasza:
70%

63%, te vagy aki minden orvosis kérdésnél lejárató hadjárattal próbálkozik?🤦🏻‍♀️

Kérdező, ne vegyél kézpénznek minden választ.

2019. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

23:

Jó, tehát nem vagy tisztában a karrierista szó jelentésével 😁

2019. aug. 14. 19:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!