Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van BGE kereske...

Mennyi esélyem van BGE kereskedelem és marketingről ELTE nemzetközi gazdálkodásra átmenni félévkor?

Figyelt kérdés
A BGE-n azt mondták nem probléma, ugyanis az első félév ugyanaz a két szaknak, de átmehetnék ELTÉ-re is?

2019. aug. 16. 14:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A pontom elegendő, 356, és 350 pontot kérnek az ELTÉ-n (önköltséges)
2019. aug. 16. 14:13
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg az ELTE TO-n. Önköltségesen nem esélytelen. De miért csinálnál ilyen balgaságot? A marketing sokkal jobb szak. Gazdálkodásból brutális túlképzés van.
2019. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tényleg? Én a marketingről hallottam azt hogy “dunát lehetne rekeszteni”. Egyébként azért mert nekem az a szak jobban tetszik, alapbol a nemzetközi tanulmányok tetszene, de arra az társadalomtudományi (így nem számítható be az első félév).

Az elte pedig azért, mert hamár önköltséges, és elértem pontban az elte szintjét, inkább oda mennék mint a minimum pontos bge-re.

2019. aug. 16. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
A gazdmen és nemzgazd szakok összesen a #2 az országos népszerűségi listán a felvetteket tekintve. Egyáltalán nincs szükség ennyi gazdmenesre, őket főleg nagyvállalatok tudják alkalmazni (ez jobbára csak egy általános üzleti alapozó képzés), ahol meg állandóan leépítés van. Nem rossz szak amúgy, csak semmi extra. Kijössz diplomával, és úgy érzed: nincs szakma a kezedben. (Ez amúgy nem igaz, csak tény, hogy a gazdálkodásosok generalisták.) A pénzügyben, marketingben sokkal több a fantázia, kisebb cégekben is találnak állást, meg értenek is valami konkréthoz. Van szakmájuk. És: a pénzügyesek és marketingesek mindent meg tudnak csinálni, amit a gazdák, de ez fordítva nem igaz.
2019. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden gazdasagissal dunat lehet rekeszteni. Leghamarabb ev vegen kervenyezheted az egyetem valtast, es nagyon jo tanulmamyi eredmemy kell hozza.
2019. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És milyen szakot ajánlanátok?
2019. aug. 17. 22:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp GTK, akkor pénzügy és számvitel.
2019. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mindenképp. Igazábol média lenne a legjobb, de annál alacsonyabbak a fizetések elvileg.
2019. aug. 17. 22:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne rakd még ennél is lejjebb a lécet...
2019. aug. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2019. aug. 18. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!