Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van BGE kereske...

Mennyi esélyem van BGE kereskedelem és marketingről ELTE nemzetközi gazdálkodásra átmenni félévkor?

Figyelt kérdés
A BGE-n azt mondták nem probléma, ugyanis az első félév ugyanaz a két szaknak, de átmehetnék ELTÉ-re is?

2019. aug. 16. 14:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

58% folyamatosan fikázza az üzleti képzéseket, nem kell vele foglalkozni. Valószínűleg mérnök, aki nem érti az üzleti folyamatokat és az ezekhez szükséges kompetenciákat. 58%-ot így, ilyennek fogadjuk el.


Én BGE kereskedelem és marketingen végeztem. Ezzel a papírral voltam internetfejlesztő egy évtizeden át (az egyik patinás, híres multi vezető fejlesztőjeként), voltam marketing igazgató TV produkciós cégnél, voltam stratéga nagy multinál 3 országban, és jelenleg is szenior menedzser vagyok Németországban ezzel a papírral (meg most már mellette egy CEU MBA-vel). És úgy, hogy ezt a karriert csak 28 évesen kezdtem el, előtte csak bölcsész voltam. Szerintem teljesen jó papír a BGE marketing, soha nem volt vele semmi gondom, és semmi többletet nem nyújt ehhez képest egy gazdálkodás.

2019. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez aztán érdekes, köszönöm! Szóval a bge-s diplomával külföldön is el lehet helyezkedni? Azért vagyok bizonytalan mert sokan szidják a gazdasági szakokat: “büfészak”, “dunát lehet ezzel a végzettséggel rekeszteni”, “minek ennyi közgazdász” és társaik. Ezek mellett nem tartom magam ebben tehetségesnek, vagyis a nemzetközi talán közelebb áll hozzám, a kereskedelem és marketinghez azt olvastam hogy “autó szalonokban azok akik rádsózzák az autót, meg a plázában a plazma tv-t” nem tudom ezek mennyire igazak, és mennyire nem, sajnos nem látok bele
2019. aug. 18. 14:40
 13/13 anonim ***** válasza:

Figyelj amikor én végeztem a BGE-n, még Nemzetközi marketing volt a neve, innen is gondolom, hogy a “nemzetközi” előtagot csak úgy odabiggyesztik a szakok neve elé, hogy jobban hangozzék, de ugyanaz a szakma. Minden menedzser szakma “nemzetközi”. Sőt, minden szakma “nemzetközi”.


Németországban fogalmuk sincs a magyar egyetemekről, a Corvinus nevet is nagyon kevesen ismerik csak. Jórészt ismeretlen. A BGE neve viszont angolul hivatalosan Budapest Business School, szerinted...? Teljesen jól cseng.


A marketing szakot sajnos a németek nem igazán becsülik sokra, ott is a gazdálkodás (BWL, Betriebswirtschaftslehre) meg a gazdinfó (Wirtschaftsinformatik) megy jól, ami engem nem érdekel. Vidáman mondom el bárkinek, hogy “marketing guy” vagyok, és ezzel nagyjából vittem is az összes commercial témát. :))


Hogy mit csinál valójában egy marketinges arról itt írtam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Meg itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Na meg még itt is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


A fikázókkal nem kell foglalkozni. A marketing az egyik legizgalmasabb, legérdekesebb, legsokoldalúbb szakma. Olvasd el amiket fentebb írtam, szívesen írok még!

2019. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!