Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes így folytatni egy...

Érdemes így folytatni egy mérnöki szakot?

Figyelt kérdés

Most végeztem a 4. félévemmel és hivatalosan még 3 félév lenne hátra.

Az ajánlott kreditek fele van meg, ennek ellenére "ha most minden jól megy akkor nem csúszok". Na ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy egy félév alatt kéne megcsinálnom 3 baromi nehéz tárgyat (szinte lehetetlen), hogy utána időben felvehessem ami épül rá. Ha ezek nem lesznek meg akkor egyből fél/egy év csúszás várható és könnyen lehet belőle több is, ki se merem számolni.

Államin vagyok így tandíj nincs, viszont a megélhetés, plusz a suli miatt kieső kereset (hisz nem tudok főállásban dolgozni) egy elég jelentős összeget tennének ki a plusz fél/1/1,5 év alatt.


A szakmát szeretem egyébként és van is olyan része amiben jó lehetnék, de vannak részek amikben szinte biztosan nem (az a 3 tárgy pont ilyen), így nem tudom mi tévő legyek.

Ha abbahagyom akkor vissza kell fizetnem a tandíjat, ha tovább csinálom akkor be kell vállalnom csúszást ami lehet nagyobb kiesést jelent mint a visszafizetendő tandíj. Annyi, hogy ha most abbahagyom akkor tuti nem lesz diplomám se, mert egy teljesen másik szakot nem lenne erőm elkezdeni.

Ti mit tennétek, voltatok már ilyen helyzetben?



2019. aug. 20. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem keress valami magántanárt, aki oktat programozást is. Én is mérnökinformatikára járok és vannak csoporttá rakom, akik magántanárhoz jártak, és így lett meg nekik 2-esre. Pedig amúgy közük nincs az egészhez.
2019. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Csoporttársaim-at akartam írni csak kijavította az autocorrect a telómon :D De amúgy Bprofra is átmehetsz, az könnyebb.
2019. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A BProf-ot néztem, szimpatikus képzési forma. Kár, hogy amikor kezdtem még nem volt.

Most viszont egyetemet ezáltal várost is kellene váltanom ha átjelentkeznék, és ahogy a tantervet néztem, nagyon kevés tárgy van amit eltudnék fogadtatni. Gyakorlatilag pár tárgy híján kezdhetnén elölről a 6 félévet. Ha abbahagynám a mérnökinfót, akkor mindenképpen valami rövidebb kéne.

Bár ha az okj-nak nincs értelme és csak a BProf/bsc ami használható tudást ad, akkor sok választásom nincs...

2019. aug. 21. 00:51
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is mérnökinfós vagyok, BME-n. Nem tudom te hol csinálod, de nem tudom elképzelni, hogy ezen kéne múljon a diplomádnak. Ha esetleg te is BME-s vagy, akkor esetleg tudok adni tanácsot, hogy hogy tudnál átvergődni a prog1,prog2-n.
2019. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se hagy abba! Hova jársz? Biztos nem a BME-re, itt nagyob jó anyagok vannak a C/C++-hoz és egymásra épülnek, tehát nen csinálhatná párhuzamosan.

Ha szeretnéd, átküldöm őket, illetve szívesen megnézném, titeket miből tanítanak és mit várnak el, hogy nem megy. Én sem programoztam még ezeken a nyelveken soha az egyetem előtt (másikon is csak nagyon minimálisan), de szerintem a legkönnyebb tárgyak voltak.

Matekból mi nem megy?

2019. aug. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, ez elkerülte a figyelmem. Én is tudnám ajánlani, hogy keress rá BME-s jegyzetekre, valószínűleg mindent megtalálsz benne majd ami kell.
2019. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!