Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetemen mik szoktak...

Pannon Egyetemen mik szoktak lenni a "szintfelmérőn"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeptemberben kezdem meg a tanulmányaimat a veszprémi Pannon Egyetemen villamosmérnöki szakán. Az első héten szintfelmérőt kell írnom matekból, fizikából, infóból és angolból. Vannak esetleg erre mintafeladatok? Vagy milyen feladatok szoktak lenni? Illetve milyen nehézségűek? Fizikám és infóm nem volt már 10. óta, ez persze nem azt jelenti hogy nem tudok belőle semmit, de nem ártana "felfrissíteni" a tudásomat ahhoz mérten hogy mire lehet számítani.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 20. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Elég könnyűek. Nekem is csak 10-ig volt fizikám, ennek ellenére simán tudtam teljesíteni, pedig nem készültem rá. Nem kell semmilyen képletet bemagolni, logikusan gondolkodva teljesíthető mindegyik felmérő. Kivéve az angol, oda minimális nyelvtudás is kell. (Matekhoz annyi segítség hogy számológéppel pár feladat sokkal könnyebb lesz - legalábbis 2 éve az volt. Bár elvileg nem szabad közben használni, én használtam mert nem tudtam erről, de nem szólt rám a felügyelő.) Ha a középiskolás anyaggal nagyjából képben vagy, az elég lesz.
2019. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Semmi extra, mindegyik kb a középszintű érettségi szintje. Arra figyelj, hogy feltétele-e a szintfelmérő valamely tárgy elvégzésének. Nálunk pl. akinek nem lett meg a fizika szintfelmérő, az nem mehetett Fizika I. gyakorlatra, így nem lett meg a tárgya, amire szintén épülnek dolgok, szóval már dől a dominó.
2019. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem vészes, akinek elsőre nem is sikerül, annak másodjára már összejön, ha tanult rá.
2019. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Számológépet és függvénytáblázatot lehet használni.

Ha jól emlékszem akkor a matek az egyetlen ami "számít", illetve az angol ha fel szeretném venni.

2019. aug. 21. 00:16
 5/5 Kh.Ádám válasza:
77%
Szia! Én villamosmérnökin vagyok a pannonon, ha a tavalyi rendszer szerint megy a dolog, akkor a fizika és az info nem számít konkrétan semmit, a fizika tudás frissítését nem is érdemes erőltetni mert villamosmérnökként nem lesz fizika gyakorlatod, a vizsgán is csak az elméletet kérik számon. A matek pedig simán megcsinálható függvénytáblából, számológépet, ha jól tudom nem használhatsz. Ha bármi egyéb kérdésed van akkor keress meg privátban, szívesen segítek!
2019. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!