Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan válasszak a gyereknek...

Hogyan válasszak a gyereknek olyan iskolát ami kevésbé kormánypárti?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy egy beszűkült látókörű, önálló gondolkodásra képtelen, éhbérért dolgozni vágyó rabszolgát neveljenek a gyerekemből. Sajnos azt tapasztalom, hogy a kormánynak az a célja, hogy belenevelje a gyerekbe a szolgalelkűséget, hogy aztán olcsó munkaerő váljon belőlük, aki bármilyen ócska munka ajánlat rá bólint, csak legyen neki munkája. Az én gyerekem ennél jobb sorsra érdemes. Mi nem így neveltük és nem szeretném, hogy a mai oktatási rendszer rossz irányba befolyásolja őt. Ő egy önálló gondolkodásra képes értelmes gyerek, akinek van egyénisége és nem szolgának született.

2019. aug. 26. 06:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Általános iskola 2. osztályos lesz most.
2019. aug. 26. 06:11
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Valami jó magániskolát néznék akkor. Ezt államiban nem fogod megkapni.
2019. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Waldorf
2019. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem az iskola, hanem az otthon látott példa befolyásolja, hogy ki milyen mentalitással nő fel. Akinek a szülei is 16 éves koruk óta húzzák az igát valami alja munkahelyen és nincs lehetőségük/szándékuk változtatni, az nyilván azt látja, hogy ez az élet rendje, rá is ez vár majd, nem kell odatennie magát az iskolában, mert a gyári fizetésből is el lehet vegetálni, a szülők meg úgyis megmondták, hogy 18 évesen mehet, amerre lát. Akinél senki nem dolgozik otthon, az meg egyáltalán nem is érti, hogy minek az iskola, munkahely, hajtás és amint lehet, ott is hagyja az egészet és a család példáját követi. Én totál átlagos iskolába, gimnáziumba jártam, de a szüleim nyitott gondolkodású, értelmes, szorgalmas emberek, mindig a tanulásra és a fejlődésre ösztönöztek és ezt a saját maguk életében is fontosnak tartották/tartják, így nem is volt kérdés, hogy támogatnak és mindent megadnak, ameddig elvégzem azt a szakot, ami iránt tényleg elhivatott vagyok.
2019. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 readymix ***** válasza:
#4-es És itthon gyakorolni is tudod? Persze attól függ, hogy mit, mert azt nem írtad meg.
2019. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3as, attól hogy nem kormányközeli iskolát akar, még nem akarja tönkretenni a gyereket...a waldorffal felnőtt korban csak veszthet.
2019. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!