Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az előadás és a...

Egyetemen az előadás és a gyakorlat időpontja mindenképpen ütközik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ELTE BTK-n kezdem az első félévem, viszont nem tudom, hogy mi tévő legyek. Az alapszakomon két előadás is ütközik a minor szakom gyakorlati óráival. Ez fix, hiszen mind az előadásokból, mind a gyakorlati órákból csak ezek az egyetlen időpontok lettek meghirdetve. Már több embert is kérdeztem, akik azt mondták, hogy az előadásokra úgysem muszáj bejárni, ott nincs katalógus. Viszont akkor fogalmam sincs, hogy hogy tudnék ebből a két tárgyból levizsgázni, ha nem járok be. Nem szeretnék mindig könyörögni más jegyzetéért... Azt sem látom jó megoldásnak, hogy 20-30 perc késéssel jelenek meg egy előadáson vagy a másik esetben pedig az utolsó 20 percnél kimegyek, hogy siessek a gyakorlati órára. MITÉVŐ LEGYEK? HELP!
2019. aug. 27. 17:47
 1/7 A kérdező kommentje:
ELTE BTK-s hallgatók válaszainak különösen örülnék..:(
2019. aug. 27. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hidd, hogy aki nem jár be, az nem tud levizsgázni. És garantálom, hogy a második félévben biztosan nem fogsz minden órára bemenni, ha nem lesz kedved :) Előadásra (ha nincs katalógus) akkor mész be amikor akarsz, és akkor jössz el amikor akarsz. Akár fél óra után is kimehetsz, senkit nem fog érdekelni.

Nekem volt olyan előadásom, aminek csak az első órájára mentem be, utána meg csak zh-ra. Volt amire csak havonta 1-2 alkalommal jártam. A tankönyv listát megkapjátok, nagyon sokan elérhetővé teszik az előadások anyagát is.

2019. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
BTK-s tanár vagyok. Semmi probléma nincs abból, hogy ütközés miatt kimész az órák végéről. Szokták a hallgatók ezt csinalni. Szólj előre a tanárnak.
2019. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Számomra elég egyértelmű, hogy előadásra nemmész be és kész...

Vizsgázás és órára járás között összefüggés nincs.

Ne legyél már ennyire naiv gólya :D 1-2 hónap és azokra se mész be, amik nem ütköznek :D

2019. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem katalógusos, akkor tényleg nem baj, ha nem jársz be vagy késel/korábban eljössz. Valakitől majd biztosan tudsz kérni jegyzetet, ha éppen lemaradsz valamiről. Viszont én olyan típus vagyok, aki szeret minden órára bejárni (igen, azokra is amik nem kötelezőek) és magam jegyzetelni, úgyhogy én ilyenkor bizony szoktam panaszkodni :) Ha csak egy-két ember érint az ütközés, akkor nehezebb, viszont nekem eddig sikerült áttetetni szemináriumokat olyan időpontokba, amik megfeleltek mindenkinek. Ha ezzel egyedül vagy vagy éppen nagyon sok embert érintene a változás, akkor ez nyilván nem ilyen egyszerű, de esetleg meg lehet vele próbálkozni.
2019. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
4. nem tudom melyik egyetemre jársz, de nálam azért ez nincs így. Katalógus nélkül is 80% a részvétel az előadásaimon. Mondjuk kis létszámú óráim vannak, 16-20 résztvevővel, feltűnik, ha valaki hiányzik.
2019. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Előadás amúgy is offos mindenhol. Nyugodtan kihagyható. Vagy ha mégis arra mennél akkor megkérsz valakit a gyaksziról hogy írja alá a neveden a jelenléti ívet=korlátlan lógás ;)
2019. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!